W sobotę drużyny męska i kobieca Ochotniczej Straży Pożarnej w Lądku miały swoje starty podczas Międzynarodowej Olimpiady Pożarniczej CTIF 2022 w słoweńskim Celje. Kobieca drużyna zajęła drugie miejsce na jedenaście startujących. Mężczyźni zajęli piąte miejsce, na dwadzieścia siedem drużyn. Nasi zawodnicy ustąpili miejsca tylko drużynom ze Słowenii i byli najlepsi wśród OSP z Polski. Sreberkom z Lądku – gratulujemy zdobycia medali!

Wyjazd Ochotniczej Straży Pożarnej z Lądku na międzynarodową olimpiadę był finansowany ze środków Powiatu Słupeckiego, Gminy Lądek, Samorządu Województwa Wielkopolskiego, ZOSP RP i PSP. Powiat Słupecki przyznał OSP Lądek dotację w wysokości 7 tysięcy złotych na przygotowania do olimpiady, jak i na zagraniczny wyjazd.
Panie i Panowie, jesteśmy z Was dumni!

(fot: Jerzy Orchowski)