Powiatowy Zarząd Dróg z siedzibą w Słomczycach ogłosił wczoraj (24.02.) przetarg na przebudowę mostu nad rzeką Wartą usytuowanego w ciągu drogi powiatowej nr 3090P w miejscowości Ląd.

To kolejny etap działań związanych z realizacją jednej z najdroższych inwestycji w powiecie. Niespełna rok temu wyłoniono wykonawcę dokumentacji projektowej, a już w tym roku mają rozpocząć się – a także zakończyć – prace przy przebudowie konstrukcji, której stan techniczny od wielu lat pozostawia wiele do życzenia. Czekać nas będą utrudnienia w ruchu drogowym, o których będziemy jeszcze informować.

Warto przypomnieć, że powiat słupecki na przebudowę mostu pozyskał 15 000 000 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.