Ciekawą lekcję edukacji obywatelskiej miała dzisiaj (10.01.) młodzież ze Szkoły Podstawowej w Łukomiu w gm. Zagórów. W ramach zajęć uczniowie odwiedzili słupeckie Starostwo Powiatowe, aby zapoznać się z pracą urzędu.

Specyfikę działania powiatu jako lokalnej wspólnoty samorządowej oraz starostwa jako urzędu obsługującego organy powiatu objaśniał starosta Jacek Bartkowiak. Podczas spotkania padło również kilka pytań odnośnie codziennej pracy samego starosty jako zwierzchnika administracji powiatowej.

Lekcja rozwijająca kompetencje obywatelskie uczniów z łukomskiej szkoły odbyła się dzięki nauczycielkom: Ninie Madalskiej i Monice Kmieć, które oprócz wizyty w starostwie zorganizowały także spotkanie w tutejszym Sądzie Rejonowym.