Dzień Judaizmu – święto w polskim Kościele katolickim, ustanowione przez Konferencję Episkopatu Polski w 1997 roku, obchodzone corocznie 17 stycznia, tj. w wigilię Modlitw o jedność Chrześcijan. Dzień Judaizmu ma na celu ponowne odkrycie więzi z judaizmem poprzez wgłębienie się we własną (katolików) tajemnicę.

Obchody Dnia Judaizmu w Słupcy odbędą się 24 stycznia 2020 r.

Start o godz.10.00 przy Ławeczce (przy stawku) dedykowanej Przyjaciółkom – Grażynie Harmacińskiej i Danusi Rozental, na której pojawi się Q-code umożliwiający poznanie historii ich przyjaźni. Następnie modlitwa w lapidarium przy Muzeum Regionalnym, szabatowy poczęstunek i projekcja filmu „Przyjaciółki”- w 10 lat od premiery.

W imieniu dyrekcji Muzeum Regionalnego w Słupcy zapraszamy do wspólnego dialogu, modlitwy i pamiętaniu o „naszych starszych braciach w wierze”.