Lekki wóz ratowniczy – gaśniczy zastąpił wysłużonego Żuka w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarotkach w gm. Ostrowite.

Wczoraj (30.09.) odbyło się uroczyste przekazanie wozu miejscowym druhom. „Kubuś”, bo takie pieszczotliwie imię nosił będzie nowy samochód, sfinansowany został ze środków Fundacji ORLEN (200 000 zł), Fundacji KGHM Polska Miedź (50 000 zł) oraz środków własnych Gminy Ostrowite (40 000 zł).
Podczas ceremonii Jacek Bartkowiak – Starosta Słupecki pogratulował zaangażowania władzom gminy i druhom za determinację w staraniach o nowy pojazd. Życzył również, aby służył częściej do celów społecznych niż bojowych.

Mateusz Wojciechowski, wójt Gminy Ostrowite dodał, że zakupione auto jest piątym w ciągu ostatnich pięciu lat, które trafia do OSP na terenie gminy.