Ten szczególny dzień się budzi

niosąc ciepło w każdą sień.

To dobroci dzień dla ludzi,

tylko jeden w całym roku taki dzień.

Zmierzchem błyśnie nam Promienna,

gasząc w sercach naszych złość.

I nadejdzie noc pojednań,

tylko jedna w całym roku taka noc …

Cały rok czekamy na tę jedną jedyną noc pojednań, tak samo, jak czekamy na nowe bożonarodzeniowe przedstawienie w wykonaniu uczniów i nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupcy. Tegoroczna odsłona tego wyjątkowego artystycznego wydarzenia miała miejsce 17 grudnia w sali MDK w Słupcy.

Artyści najpierw przenieśli publiczność w biblijne czasy, kiedy to prorok Mojżesz otrzymał od Boga kamienne tablice z wyrytymi przykazaniami. Tablice przenosili Izraelici w Arce Przymierza. Była ona cały czas obec­na w historii Izraela.

„A ty, Betlejem, ziemio Judy,
nie jesteś zgoła najlichsze spośród głównych miast Judy,
albowiem z ciebie wyjdzie władca,
który będzie pasterzem ludu mego, Izraela”. [Mi 5,1]

I narodził się Bóg, Mesjasz, Emmanuel. Rodzi się od wieków, przynosząc pokój, wiarę, nadzieję i miłość.

„Do naszych serc do wszystkich serc uśpionych
dziś zabrzmiał dzwon, już człowiek obudzony.
Bo nadszedł czas i Dziecię się zrodziło,
a razem z Nim, maleńka przyszła miłość.

Maleńka Miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cała ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej”.

W zabieganiu codziennego dnia nie wolno zapomnieć nam o tym, co najważniejsze. Wraz z porządkowaniem mieszkań musimy posprzątać nasze wnętrze, swoje serca. Bóg przecież rodzi się w każdym z nas.

„I nadejdzie noc pojednań, tylko jedna w całym roku taka noc.

Choć tyle żalu w nas i gniew uśpiony trwa, przekażmy sobie znak pokoju, przekażmy sobie znak”.

***

Niezmiennie, od 27 lat, bożonarodzeniowe przedstawienia w wykonaniu uczniów i nauczycieli SOSW Słupca wzruszają, radują i niosą nadzieję na lepsze dni. Na wielkie słowa uznania zasługuje ogrom pracy i zaangażowania wielu osób, w tym osób niepełnosprawnych. DZIĘKUJEMY!!!

Zaproszenie na bożonarodzeniowe przedstawienie przyjęli: starosta Jacek Bartkowiak, wicestarosta Czesław Dykszak, dyr. Delegatury Kuratorium Oświaty w Koninie Arkadiusz Chmielewski, komendanci służb mundurowych straży i policji, przedstawiciele duchowieństwa, liczni zaproszeni gości oraz uczniowie, rodzice i pracownicy SOSW w Słupcy.

Piękne świąteczne życzenia przekazała Anna Mydłowska dyr. SOSW w Słupcy, Arkadiusz Chmielewski dyr. konińskiego Kuratorium Oświaty oraz starosta Jacek Bartkowiak.

Scenariusz i reżyseria Arleta Sakowska i Dorota Lewandowska, kostiumy i śpiew Monika Majewska, aranżacje muzyczne i śpiew Adrian Adamczyk.