1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” /Niezłomnych/Z tej okazji 28 lutego odbyło się uroczyste posiedzenie Powiatowej Rady  Kombatantów i Osób Represjonowanych przy Staroście Słupeckim, w którym wzięli udział członkowie Rady oraz uczniowie Liceum ogólnokształcącego w Słupcy.

Delegacja kombatantów wraz z młodzieżą złożyła wiązanek kwiatów w Miejscu Pamięci w Słupcy – przy Pomniku Niepodległości. Następnie odbyło się spotkanie w Starostwie Powiatowym, podczas którego przewodniczący Rady mjr Tadeusz Janas mówił młodym ludziom o młodzieżowym niepodległościowym ruchu oporu w latach  1945 – 1956 /wg Instytutu Pamięci Narodowej/.

Tadeusz Janas poinformował także zebranych, iż wraz z dyrekcją LO w Słupcy złożył wniosek o nadanie o odznaki honorowej „Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego” Edmundowi Głogowskiemu – jednemu z kombatantów, sybirakowi, który w tym roku świętować będzie 90 urodziny. Młodzież szkolna odśpiewała gromkie STO Lat! Lista zasług Pana Głogowskiego jest długa. Zostanie ona przedstawiona Zarządowi Powiatu.

Kombatanci i sybiracy zostali zaproszeni przez dyr. Tadeusza Raczkowskiego do odwiedzin w szkole i spotkań z młodzieżą.

Sybiracy natomiast zaprosili młodzież do odwiedzania Muzeum Regionalnego w Słupcy, gdzie zostanie wystawiona wystawa z okazji 30. rocznicy działalności Terenowego Koła Zawiązku Sybiraków w Słupcy. Uroczystość jubileuszowa zaplanowana jest na 6 marca br.