W sali herbowej słupeckiego Starostwa Powiatowego wręczono nagrody w konkursie „Bezpiecznie na wsi mamy – bo ryzyko upadków znamy”. Powiatowy etap XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci skierowany był do uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: klasy 0-III, klasy IV-VIII.

Zadaniem konkursowym było wykonanie w dowolnej technice dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a współorganizatorami byli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Partnerem strategicznym Konkursu została firma AGRO Ubezpieczenia – Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.
Do Placówki Terenowej KRUS w Słupcy wpłynęły prace z jedenastu szkół podstawowych, w sumie w konkursie wzięło udział 379 uczniów. W skład komisji konkursowej weszli: Anita Szykowna – Kierownik PT KRUS w Słupcy, Monika Mikołajczak – Instruktor plastyki MDK w Słupcy, Ewelina Czechowska-Malczewska – Kierownik ARiMR w Słupcy, Renata Cholewińska – Inspektor w Starostwie Powiatowym, Joanna Wolińska – Młodszy Aspirant KP Policji w Słupcy oraz Iwona Czerniak – Kierownik biura WIR w Słupcy.

W I grupie wiekowej (klasy 0 – 3):
I miejsce Kosma Wiatrowski (SP Giewartów)
II miejsce Julia Pająk ( SP Giewartów)
III miejsce Błażej Nazaruk (SP Drążna)
Wyróżnienia:
Julia Budzińska (SP Drążna), Kinga Szygenda (SP Giewartów), Oskar Mietlicki (SP Orchowo), Sebastian Sobczak (SP Ostrowite), Marcelina Kułakowska (SP Ostrowite), Mateusz Przybylski (SP Ostrowite), Igor Witowski (SP Drążna).

W II grupie wiekowej (klasy 4-8):
I miejsce Nazar Bosiaha (SP nr 1 Słupca)
II miejsce Nela Majchrzak (SP Powidz)
III miejsce Kamila Kryszak (ZSP Orchowo)
Wyróżnienia:
Stanisław Furche (ZSP Orchowo), Tytus Wiatrowski (SP Giewartów), Michalina Ziarniak (ZSP Strzałkowo), Maja Kowalska (ZSP Strzałkowo), Wiktor Prokop (SP Cienin Zaborny), Katarzyna Kamińska (SP nr 1 Słupca).
Po wręczeniu nagród strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy zaprezentowali zgromadzonym jak powinno wyglądać bezpieczeństwo w gospodarstwie domowym, na przykładzie makiety symulującej niebezpieczne zdarzenia.
Gratulujemy laureatom i wyróżnionym uczniom, oraz zachęcamy do udziału w następnych edycjach konkursu.