W tym roku mija 100 lat od powstania Policji Państwowej. Ustawa z dnia 24 lipca 1919 r. była podstawowym aktem prawnym regulującym organizację i działalność policji. 12 czerwca w Muzeum Regionalnym w Słupcy odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Na posterunku – z dziejów policji państwowej w 100-lecie powstania”.

Wystawa powstała z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Słupcy a zrealizowana została przez słupeckie Muzeum Regionalne, w oparciu o prywatne zbiory asp.sztab. Artura Kamińskiego i pozyskane przez niego materiały od: Marka Kufla, Doroty Nowaczyk, Danuty Filipczak, Barbary Markiewicz, Jarosława Buziaka, Dariusza Durczaka, Elżbiety Czekalskiej, Wojciecha Kosmalskiego oraz ze Szkoły Podstawowej w Wólce, ze zbiorów Muzeum Ziemi Pyzdrskiej, ze zbiorów własnych muzeum i przy pomocy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W piękne słoneczne przedpołudnie na placu przy Muzeum zebrali się zaproszeni goście, w tym starosta słupecki Jacek Bartkowiak oraz słupeckie przedszkolaki i uczniowie, na których czekała moc atrakcji: wystawa pojazdów policyjnych, broni, łodzi motorowych. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom.Wojciech Kujawa przybliżył historie policji państwowej.

Tę wystawę koniecznie trzeba zobaczyć. Muzeum zaprasza!