Szymon Gośliński, siedmiolatek pochodzący z Zagórowa przez swoich muzycznych wychowawców określany jest mianem młodego wirtuoza. W muzycznym roku szkolnym 2021/2022 zdobył ponad dwadzieścia nagród na prestiżowych konkursach pianistycznych. Podczas zakończenia roku szkolnego, otrzymał też nagrodę Starosty Słupeckiego, za wybitne osiągnięcia muzyczne.

Szymon Gośliński  urodził się 15 listopada 2014 r. w Słupcy (Polska). Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku pięciu lat. Od samego początku jest  uczniem Zespołu Szkół Muzycznych im. Apolinarego Szeluty w Słupcy  w klasie fortepianu Danuty Gościńskiej.
Mimo młodego wieku jest laureatem wielu konkursów pianistycznych dla dzieci i młodzieży, gdzie zdobył niezliczoną ilość pierwszych nagród.

W grudniu 2021r. wystąpił z ogromnym sukcesem w promocyjnej części koncertu z cyklu Prezydent Miasta Zaprasza w konińskim Ratuszu,  obok światowej sławy skrzypka – Janusza Wawrowskiego.

W lutym 2022 r.  wystąpił  podczas spektaklu słowno-muzycznego „ON VOUS ADORE – Chopin oczami George Sand”,  podczas którego polska aktorka Bożena Stachura czytała listy francuskiej pisarki do Fryderyka Chopina.

W maju 2022 r. Szymon zaprezentował swój talent w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, na zaproszenie organizatorów Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego Tuchów/Kąśna Dolna, którego Szymon został laureatem nagrody Grand Prix.

Szymon uwielbia grać na fortepianie, ale także komponuje. Chciałby zostać koncertującym pianistą.

Osiągnięcia Szymona Goślińskiego w roku 2021/2022:

1. Tytuł Laureata XXIX Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu w Sochaczewie- ONLINE (21.10-05.11. 2021r.) Organizator: Miasto Sochaczew i PSM I i II st. im. F. Chopina w Sochaczewie
  2. I miejsce, Wyróżnienie Specjalne dla Najmłodszego Uczestnika Konkursu w VIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. W. Lutosławskiego w Zambrowie- ONLINE (25-26.11.2021r.) Organizator: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. W. Lutosławskiego w Zambrowie. Patronat honorowy: Towarzystwo im. W. Lutosławskiego.
  3. I Nagroda w XII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. T. Szeligowskiego w Poznaniu- ONLINE (3-4.12.2021r.) Organizator- Centrum Edukacji Artstycznej, Miasto Poznań oraz Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. nr 2 im. T. Szeligowskiego.
  4. I Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Zimowe Impresje” w Krakowie- ONLINE (11-12.12.2021r.) Organizator: Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych.
  5. I Miejsce XXV Jubileuszowym Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego Tuchów- Kąśna Dolna- ONLINE (13-14.01.2022r.) Organizator: Społeczne Ognisko Muzyczne im. I. J. Paderewskiego w Tuchowie. Wspólorganizator: Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, Dom Kultury w Tuchowie, Prywatne Profesjonalne Konserwatorium Muzyczne II st. w Tuchowie, Szkoła Muzyczna I st. w Tuchowie
  6. I Miejsce, Nagroda Specjalna za Wyróżniająca się Osobowość Artystyczną oraz Nagroda Specjalna dla Najmłodszego Uczestnika Konkursu w II Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Sosnowcu- ONLINE ( 20-21.01.2022r.) Organizaror: Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu.
  7. I Miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Trzcianie- ONLINE (12-13.02.2022r.)
  8. I Miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Young Euregio Piano Awaed- ONLINE (luty 2022r.)
  9. II Nagroda oraz Nagroda Specjalna dla Najmłodszego Uczestnika Konkursu w VI Międzynarodowym Podkarpackim Konkursie Pianistycznym dla Dzieci i Młodzieży w Rzeszowie- ONLINE ( 10-12.03.2022r.) Organizator: Centrum Edukacji Artystycznej, Zespół Szkół Muzycznych nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie.
  10. I Nagroda w XXII Ogółnopolskim Konkursie Pianistycznym „Muzyka Polska i nie tylko…” w Gorzowie Wielkopolskim (21.03.2022r.)
  11. I Nagroda w XXI Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie (6-10.04.2022r.) Organizator: Centrum Edukacji Artystycznej, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie. Patronat: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  12. Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Wiosenne Impresje” w Krakowie- ONLINE (29-30.04.2022r.) Organizator: Prywatna Profesjonalna Szkoła Muzyczna I st. im. A. Dębskiego w Krakowie, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych z siedzibą w Krakowie.
  13. Grand Prix dla Najlepszego Uczestnika Konkursu, I Miejsce oraz Nagroda Specjalna za Najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego „Chopin w roli głównej…” w Miastku (29.04.2022r.) Organizator: PSM im. F. Chopina w Miastku.
  14. Grand Prix w XI Szkolnym Konkursie Instrumentalnym w ZSM im. A. Szeluty w Słupcy (27.04.2022r.)
  15. I Miejsce w V Szkolnym Konkursie Kompozytorskim za kompozycję na fortepian „Blue Sunday” (kwiecień 2022r.)
  16. Złoty Medal w kategorii „Mali Wirtuozi” w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Opus 2022r. – ONLINE (9.05.2022r.) Organizator: Fundacja Life and Art. Z siedzibą w Krakowie.
  17. I Miejsce oraz Nagroda Specjalna dla Najmłodszego Uczestnika konkursu w II Warmińskim Konkursie Chopinowskim dla Dzieci i Młodzieży w Lidzbarku Warmińskim (13.05.2022r.) Organizator: Państwowa Szkoła Muzyczna w Lidzbarku Warmińskim
  18. I Miejsce w XV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku- ONLINE (maj 2022r.)
  19. III Nagroda oraz Nagroda Fundacji Chopin w Ogrodzie Sztuk w postaci udziału w koncercie w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni w 29 Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni (18-22 maja 2022r.).
  20. Wyróżnienie w II Alternatywie Konkursowej Polskiego Radia Chopin w kategoriach: Polonez i Nokturn.