Podczas Mistrzostw Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych odbyła się Uroczysta Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2021/2022 w Powiecie Słupeckim.

W uroczystości uczestniczyli: Wicestarosta Słupecki Czesław Dykszak, Wójt Gminy Słupca Grażyna Kazuś, Członek Zarządu Powiatu Słupeckiego Aleksandra Kazuś- Wróblewska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kowalewie Opactwie Beata Przybylska.

W trakcie inauguracji, Dariusz Mielcarek – instruktor ds. organizacji imprez sportowych w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym Słupcy, przedstawił sprawozdanie z realizacji kalendarza imprez SZS Wielkopolska za rok szkolny 2020/2021. Ze względu na to, że w minionym roku szkolnym nie odbyła się większość z zaplanowanych zawodów, nie prowadzono klasyfikacji współzawodnictwa sportowego.

Ceremoniał olimpijski rozpoczął się od przemówienia Wicestarosty Słupeckiego Pana Czesława Dykszaka, który oficjalnie otworzył Sportowy Rok Szkolny 2021/2022 w Powiecie Słupeckim.
Przy dźwiękach hymnu olimpijskiego flagę olimpijską na maszt wciągnęli Klaudia Ziółkowska, Gabriela Sobieraj oraz Jakub Smuszkiewicz, uczniowie Szkoły Podstawowej w Kowalewie Opactwie. Zaszczyt zapalenia znicza olimpijskiego przypadł Piotrowi Zaradzkiemu, uczniowi Szkoły Podstawowej w Kowalewie Opactwie, zawodnikowi sekcji piłkarskiej SKP MOS. Ponadto skład sztafety olimpijskiej uzupełnili: Gracjan Tomaszewski, Ignacy Ucinek, Aleks Reks i Wojciech Zaparty, także uczniowie Szkoły Podstawowej w Kowalewie Opactwie.

Apel olimpijski odczytał Artur Reks, ślubowanie w imieniu zawodników złożyła Ilona Brzezińska, uczniowie Szkoły Podstawowej w Kowalewie Opactwie. W imieniu sędziów i organizatorów ślubowanie złożył Tomasz Zastawa, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Kowalewie Opactwie, trener piłki nożnej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Słupcy.
Inaugurację przygotował i przeprowadził Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Słupcy, przy współpracy ze społecznością szkolną Szkoły Podstawowej w Kowalewie Opactwie.

Całej społeczności Szkoły Podstawowej w Kowalewie Opactwie,
za okazane wsparcie, życzliwość oraz pomoc przy organizacji
Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2021/2022,
składamy serdecznie podziękowania.