Miejsko-Powiatowe obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła polowa Msza św. na słupeckim rynku. Koncert pieśni patriotycznej dał Miejski Chór Kanon pod dyrekcją Tadeusza Kmiecika. Mszy św. przewodniczył rektor WSD w Lądzie ks. Mariusz Chamarczuk, homilię wygłosił ks. Krzysztof Szkopek – wikariusz parafii św. Wawrzyńca w Słupcy.

Patriotyczny, radosny występ przygotowały dzieci z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Słupcy. W południe uczestnicy Święta Niepodległości wspólnie odśpiewali Hymn Państwowy, po czym nastąpił przemarsz pod Pomnik Niepodległości, gdzie wszystkich gości i uczestników święta powitał starosta Mariusz Roga. Okolicznościowe wystąpienie wygłosił burmistrz Michał Pyrzyk.

Podczas uroczystości, Maciej Sytek Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego wręczył  odznakę „Zasłużony dla Województwa Wielkopolskiego” Markowi Walczakowi, prezesowi OSP w Piotrowicach.

W dalszej części uroczystości nastąpiło złożenie przez delegacje wiązek kwiatów przy pomniku. Koncert pieśni patriotycznych dała Orkiestra Dęta OSP Słupca pod batutą kapelmistrza Jana Jasińskiego.

Na słupeckim rynku odbyły się „Imieniny Ulicy 11 listopada” – radosny, niepodległościowy piknik z udziałem przedstawicieli szkół i organizacji pozarządowych.