W Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy, 6 czerwca, odbyła się ceremonia losowania grup i nazw państw dla drużyn biorących udział w Małych Mistrzostwach Świata w piłce nożnej – Słupca 2018.

– Po raz drugi w historii powiatu słupeckiego Międzyszkolny Ośrodek Sportowy organizuje Małe Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, w tej najpopularniejszej dyscyplinie sportu. Patronat honorowy na tym wydarzeniem objął starosta Mariusz Roga, co podnosi rangę imprezy, a nam organizatorom daje dużo satysfakcji i zaszczytu – witając uczestników losowania, powiedział dyr. MOS Dariusz Mielcarek, podkreślając, że podczas minionych Małych Mistrzostw Europy w Słupcy zagrało osiem drużyn. W tym roku jest ich trzynaście.

Aktu losowania dokonali starosta słupecki Mariusz Roga, wicestarosta Szymon Grzywiński oraz Dariusz Mielcarek dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. Sekretarzem losowania była Beata Filipowska z MOS Słupca.

Nasze Małe Mistrzostwa odbędą się 14 czerwca br. o godzinie 10.00

na Stadionie Leśnym w Słupcy, tj. w dniu otwarcia Mistrzostw Świata w Rosji.

Na Małe Mistrzostwa Świata zapraszamy kibiców i wszystkich sympatyków piłki nożnej, a także kibiców poszczególnych drużyn – najwierniejszych kibiców, czyli rodziców, dziadków – całe rodziny, szkolnych rówieśników. Zapowiada się wspaniała rywalizacja.

Po losowaniu głos zabrał starosta Mariusz Roga – W losowaniu zazwyczaj trzeba mieć trochę szczęścia. Jednak, aby zdobyć tytuł Mistrza Świata trzeba wygrać ze wszystkimi. Niech rosną następcy Lewandowskiego i Fabiańskie, ale także i Glika. Jak historia pokazuje, trzeba mieć więcej dobrych zawodników niż jedenastu. I to właśnie na takich turniejach, na takich małych boiskach wyrastają przyszli mistrzowie. Obyśmy kiedyś mogli cieszyć się, że tak jak Jan Bednarek urodzony w słupeckim szpitalu, jest w kadrze i ma wielką szansę jako pierwszy zastąpić Glika, tak wielu innych piłkarzy z naszego powiatu mogło kiedyś osiągać wielkie sukcesy w sporcie. Wszystko to, co powoduje, że dzieci i młodzież spędzają czynnie czas na świeżym powietrzu, wszystko to, co prowadzi do wpajania sportowych zachowań w duchu fair, jest godne podkreślenia i wsparcia samorządu powiatu słupeckiego. Niezwykle cieszę się, że powstała taka kolejna inicjatywa. Całej ekipie MOS-u za organizację tego turniej bardzo dziękuje.

Niech te mistrzostwa pokażą, że mamy usportowioną, zdolną młodzież. Chcemy, aby sport się krzewił w tak powszechnej dla wszystkich postaci. Rekreacja, sport, wszelki wysiłek fizyczny, wszystko to co kształtuje młode charaktery niech będzie myślą przewodnią dla naszych dzieci i młodzieży.

Niech zwycięży najlepszy, jednak zwycięzcami są już wszyscy ci, którzy zechcieli wziąć udział w tym turnieju.

Poniżej przedstawiamy wyniki losowania grup i nazw państw do poszczególnych drużyn zgłoszonych do zawodów.

GRUPA A

Polska – SP 1 Słupca