Społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Słupcy, 24 kwietnia, przygotowała program artystyczny poświęcony obchodom Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych.

Zaproszenie na tę szczególną uroczystość przyjęli, m.in.: starosta Mariusz Roga, kpt. Tadeusz Janas Przewodniczący Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych przy Staroście Słupeckim, burmistrz Michał Pyrzyk, dyrektor Muzeum Regionalnego w Słupcy Beata Czerniak a także goście specjalni, kontynuujący szkolny projekt „Uniwersytet w twojej szkole”: prof. dr hab. Marek Figura (UAM Poznań, Zakład Badań nad Przemianami Politycznymi i Społecznymi Europy Wschodniej i Azji) i prof. Andrzej Rozwadowski (UAM Poznań, Wydział Historyczny. Katedra. Zakład Azji Środkowej i Syberii) ze współpracownikami.

Uroczystość szkolna wpisuje się w miejskie i powiatowe obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pod kierunkiem nauczyciela historii Marzeny Bartosik uczniowie przygotowali niezwykle przejmujący spektakl słowno-muzyczny. Wykorzystano fragmenty filmów, poezję, pieśni/piosenki, fotografie, listy i wspominania z pamiętników żołnierzy, którzy zginęli pomordowani przez okupantów.

Ważna lekcja historii.