Słupeckie Liceum Ogólnokształcące podpisze umowę patronacką z Politechniką Poznańską.
Na zaproszenie starosty słupeckiego i dyrektora miejscowego LO, pod koniec kwietnia (29.04.) gościła w Słupcy dr hab. inż. Agnieszka Misztal, prorektor ds. studenckich i kształcenia Politechniki Poznańskiej.

W starostwie odbyło się spotkanie intencyjne, podczas którego omawiano perspektywy współpracy Liceum Ogólnokształcącego i Politechniki Poznańskiej w zakresie możliwości korzystania z bazy naukowej i dydaktycznej PP przez uczniów klas matematycznych i pozostałych LO. Omawiano także możliwości tworzenia klas patronackich, wyjazdów uczniów na zajęcia i wykłady do Poznania oraz przyjazdu wykładowców z PP do Słupcy.

Starosta Jacek Bartkowiak podkreślił zaangażowanie Powiatu Słupeckiego w uatrakcyjnianie pracy szkół w porozumieniu z uczelniami. Podpisanie formalnej umowy nastąpi prawdopodobnie w kolejnym roku szkolnym. Po zakończonym spotkaniu Prorektor Agnieszka Misztal wzięła udział w uroczystości Dnia Absolwenta w LO.
Warto zauważyć że Pani Profesor jest absolwentką słupeckiego „ogólniaka”. To już pewna tradycja, były Rektor Politechniki Poznańskiej prof.dr.hab. Jerzy Dembczyński także kończył LO w Słupcy.