Od 1976 r. Gminny Ośrodek Kultury w Lądku służy mieszkańcom gminy. Wreszcie placówka doczekała się modernizacji. 3 lutego odbyła się uroczystość otwarcia GOK po remoncie.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: wójt gm. Lądek Artur Miętkiewicz, sekretarz Urzędu Gminy Renata Tkaczyk, przewodniczący Rady Gminy Waldemar Błaszczak oraz dyr. GOK Iwona Szubińska.

Samorząd gminny aplikował o środki zewnętrzne na ten cel i otrzymał je w ramach programu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich objętego programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

GOK wzbogacił się o nowe pomieszczenia, ale również nowe wyposażenie, m.in. windę i łazienkę dla osób niepełnosprawnych, meble, sprzęt biurowy oraz panele fotowoltaiczne.

Uroczystość była okazja do złożenia okolicznościowych podziękowań osobom zaangażowanym w projekt oraz tym, które współpracowały z GOK w czasie remontu, służąc pomocą.

Odnowiona sala GOK jest teraz zdecydowanie większa i doskonale będzie służyć dzieciom i młodzież, wszystkim mieszkańcom. Nadal też będzie służyć radnym do przeprowadzania sesji Rady Gminy Lądek oraz spotkań komisji stałych Rady.

Remont GOK był to I etap projektu. Jak zapowiedział wójt Artur Miętkiewicz gminę czeka jeszcze rewitalizacja rynku, co zdecydowanie także poprawi wizerunek miasteczka.