Powiat Słupecki przy współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która zgodnie z zapowiedzią Premiera Mateusza Morawieckiego odkupiła kwiaty od lokalnych firm, udekorował pomniki oraz groby zasłużonych mieszkańców. Kwiaty między innymi trafiły na pomniki takie jak: Powstańców Styczniowych w Mieczownicy, Powstańców Wielkopolskich w Powidzu, Powstańców Warszawskich w Słupcy, ks. Szczygłowskiego w Słupcy, Obelisk upamiętniający granice zaborów na Łężcu, Aleję Katyńską w Słupcy a także groby Powstańców w Zagórowie i grób Waldemara Miernika – radnego Powiatu Słupeckiego którego  2 rocznicę śmierci przypada 26 listopada. W akcji dekorowania pomników wziął  udział Członek Zarządu Powiatu Słupeckiego – Andrzej Bernat oraz pracownik Wydziału Spraw Społecznych Artur Nowak.