Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego 9 stycznia zainaugurowała dziesiątą – jubileuszową edycję konkursu plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi”, kierowanego do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich. 10 marca, w Słupcy podsumowano etap regionalny. Gościny udzielił komendant PSP w Słupcy. W konkursie wzięło udział 629 uczniów z siedemnastu szkół z terenu powiatu słupeckiego oraz gm. Pyzdry.

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” i ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanych z obecnością zwierząt w gospodarstwach rolnych. Prace, które napłynęły na konkurs były bardzo różnorodne, niezwykle ciekawe, pomysłowe i bardzo osadzone w tematyce konkursowej – a trzeba przyznać, że nie była ona łatwa.

Nie mniej jednak pomysłowość młodych artystów przeszła najśmielsze oczekiwania komisji konkursowej, którą stanowiły: Anita Szykowna – kierownik KRUS w Słupcy, Monika Mikołajczak – instruktor ds. plastyki MDK Słupca, Ewelina Czechowska-Malczewska – kierownik ARMiR w Słupcy oraz Renata Cholewińska ze Starostwa Powiatowego w Słupcy.

Po bardzo wnikliwym obejrzeniu wszystkich prac komisja postanowiła nagrodzić:

grupa wiekowa klas 0-3

I miejsce – Ksawery Zamiatała – SP Giewartów

II miejsce – Agata Gurgas – SP Koszuty

III miejsce – Kamila Kryszak – ZS-P Orchowo

wyróżnienia: Anastazja Zarniak – SP Cienin Zaborny, Iga Grad – SP Powidz, Olga Pólrolniczak – SP1 Słupca, Krystian Nowak – SP Górne Grądy

grupa wiekowa klas 4-8

I miejsce – Emilia Kukawka – ZS-P Strzałkowo

II miejsce – Zuzanna Kujawa – SP 3 Słupca

III miejsce – Julia Wężniejewska – ZS-P Strzałkowo

wyróżnienia: Alicja Byczkowska – SP Cienin Zaborny, Alicja Gulczyńska – SP1 Słupca, Marta Karolak – SP3 Słupca, Oliwia Gałęzewska – SP Giewartów

Zwycięskie prace będą brały udział w etapie wojewódzkim konkursu, który zostanie rozstrzygnięty do 27 marca 2020 r. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi przed zakończeniem roku szkolnego 2019/2020. Laureaci zostaną powiadamiani przez organizatora konkursu.

Laureatom etapu regionalnego serdecznie gratulujemy!