11 marca, w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy, odbyło się spotkanie robocze starosty Jacka Bartkowiaka, kierownictwa PSSE w Słupcy z samorządowcami, dyrektorami szkół i placówek miasta i powiatu, w sprawie bieżącej sytuacji rozszerzającego się koronawirusa.

Omówiono procedury postępowania w razie podejrzenia wystąpienia zakażenia koronawirusem. Podjęto decyzję o niezamykaniu szkół i placówek.

Jednak w chwilę po zakończeniu spotkania odbyła się konferencja premiera rządu Matusza Morawieckiego, który po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego poinformował, że od poniedziałku (16.02) na dwa tygodnie wszystkie przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe w całym kraju z powodu rozprzestrzeniania się korownariusa zostaną zamknięte. Zamknięte zostaną również kina, muzea i placówki kulturalne.

W związku z zaistniałą sytuacją starosta słupecki wyda stosowny komunikat.