Drugie konsultacje społeczne dotyczące budowy łącznika między Powidzem a autostradą A2 odbyły się dziś (08.08.) w strzałkowskim GOK-u. Jacek Bartkowiak – Starosta Słupecki moderując rozmowę podkreślał, że największa w historii powiatu słupeckiego inwestycja będzie drogą dostępną dla wszystkich uczestników ruchu.

Projektanci przedstawili sześć wariantów przebiegu nowej drogi. Jak podkreślili – każdy z nich jest możliwy do realizacji pod kątem technicznym. Po konsultacjach i wzięciu pod uwagę szeregu innych aspektów, projektanci we wrześniu zamierzają przedstawić wariant, który będzie najlepiej spełniał oczekiwania wszystkich stron.

Cztery przedstawione opcje zakładają budowę ścieżki rowerowej. Zgodnie z przepisami, w okolicach Łężca musi powstać całkiem nowe skrzyżowanie z drogą krajową numer 92. Na pewno będzie to duże, bezkolizyjne rondo, dzięki któremu ruch będzie bezpieczny.

W konsultacjach wzięło udział kilkudziesięciu mieszkańców gminy Strzałkowo zainteresowanych nową drogą, a także m.in. Wójt gminy Strzałkowo Dariusz Grzywiński, wicestarosta Czesław Dykszak.

Wariant końcowy nie został jeszcze ustalony, swoje opinie będą wydawać jeszcze służby zapewniające bezpieczeństwo ruchu drogowego, PKP czy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.