Stowarzyszenie ds. Walki z Nowotworami i Chorobami Układu Oddechowego im. dr Romana Grzeszczaka, w przededniu Światowego Dnia Zdrowia (6.04.) zorganizował finał konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych w terenu powiatu słupeckiego.

Prezes Stowarzyszenia Anna Czerniak powitała zaproszonych gości. Zaproszenie na tę szczególną uroczystość przyjęli:  sekretarz powiatu Paweł Gotowała, dyrektor SP ZOZ Iwona Wiśniewska, Piotr Szafarek wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia, Agnieszka Dybała- Kamińska dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w  Koninie oraz wszystkie dzieci biorące udział w konkursie plastycznym wraz z opiekunami.

Prezes Stowarzyszenia Anna Czerniak przypomniała zgromadzonym, że Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest od roku 1950, w rocznicę powstania WHO – Światowej Organizacji Zdrowia. „Celem obchodów tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na najbardziej palące zaniedbania i problemy zdrowotne społeczeństw na całym świecie. Tegoroczne hasło tego święta to: „ Zdrowie dla wszystkich”. Jest to nie tylko hasło, ale przed wszystkim wizja przyświecająca działalności Światowej Organizacji Zdrowia. Zdrowie jest najwyższym dobrem każdego człowieka. Wszyscy chcemy, aby służyło nam ono jak najdłużej, dlatego musimy o nie dbać. Ważna jest więc edukacja społeczeństwa już od najmłodszych lat. Właśnie edukacja jest jednym z zadań naszego Stowarzyszenia. Gościmy dziś uczestników konkursu plastycznego pod hasłem „ Jestem zdrowy , bo….” Organizowanego przez nasze Stowarzyszenie”.

Danuta Szpiler wiceprezes Stowarzyszenia przedstawiła wyniki konkursu plastycznego.

NAGRODZENI:

KLASY I-IV

1 miejsce – Julia Zaradzka kl. 3 Szkoła Podstawowa numer 1 w Słupcy.

2 miejsce –  Julia Ruszkowska kl. 3 Szkoła podstawowa numer 1 w Słupcy.

3 miejsce –  Szymon Ciesielski kl. 1 Szkoła Podstawowa w Lądku.

Wyróżnienie – Julia Wyszyńska kl. 3 Szkoła Podstawowa w Młodojewie.

KLASY V-VII

1 miejsce – Wiktoria Skweres kl. 5 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wólce.

2 miejsce – Olga Plewa kl. 7 – Szkoła Podstawowa numer 1w Słupcy.

3 miejsce – Milena Szykowna kl. 6- Szkoła Podstawowa w Młodojewie.

Wyróżnienie – Leszek Górecki kl. 3 Gimnazjum Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Słupcy.

Przedstawiciele służby zdrowia obecni na uroczystości odebrali okolicznościowe podziękowania i kwiaty.

Inspektor Agnieszka Dybała-Kamińska przedstawiła prezentację dot. zagrożenia jakie niosą z sobą dopalacze.

Goście specjalni – uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Apolinarego Szeluty w Słupcu przygotowali mini koncert.