Mazurek Dąbrowskiego wybrzmiał dziś (23.06.) we wszystkich placówkach oświatowych powiatu słupeckiego, w których uroczyście obchodzono zakończenie roku szkolnego. Nie inaczej było w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Słupcy, gdzie kolejny rok edukacji muzycznej zamknęli uczniowie 4-letniego oraz 6-letniego cyklu nauczania.

PSM nie jest wprawdzie jednostką formalnie związaną z samorządem powiatu, nadzór pedagogiczny nad szkołą sprawuje bowiem, minister właściwy do spraw kultury i dziedzictwa narodowego poprzez specjalistyczną jednostkę nadzoru „Centrum Edukacji Artystycznej”, jednak rola i znaczenie szkoły dla miasta i powiatu jest nie do przecenienia.

Między innymi dlatego w zakończeniu roku szkolnego w placówce wziął udział Jacek Bartkowiak – Starosta Słupecki . Wizyta nie miała jednak charakteru wyłącznie kurtuazyjnego. Jednym z celów było uhonorowanie nagrodą specjalną Jana Stolarka, ucznia piątej klasy, który osiąga sukcesy w grze na instrumentach perkusyjnych uczestnicząc w licznych konkursach i przeglądach muzycznych. Poza uzdolnionym uczniem, starosta wyróżnił również okolicznościowym listem nauczyciela prowadzącego Grzegorza Burandta.

Wyróżnienia za osiągnięcia w nauce i zaangażowanie w życie szkolne wręczył uczniom Cezary Witlewski wspólnie z nauczycielami, a całość została podkreślona koncertem przygotowanym i wykonanym przez uczniów.