W Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy, 10 marca, odbyła się konferencja prasowa w związku z sytuacją epidemiologiczną i zagrożeniami związanymi z korona wirusem na terenie naszego powiatu.

Na zaproszenie starosty Jacka Bartkowiaka przybyli, i na pytania dziennikarzy odpowiadali: p.o. dyr. SP ZOZ w Słupcy Rafał Spachacz, dyr. Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupcy Zygmunt Jasiński wraz z kierownikiem Oddziału Nadzoru PSSE Beatą Szeląg.

Dyr. SP ZOZ w Słupcy Rafał Spachacz, w pierwszej kolejności zdementował nieprawdziwe informacje dot. powstania w słupeckim szpitalu oddziału zakaźnego.

W tym miejscu dziękujemy lokalnym mediom, tym, które nie rozpowszechniły nieprawdziwej informacji, bowiem najpierw sprawdziły jej wiarygodność /raczej niewiarygodność/. Bezmyślne „kopiuj-wklej” nie służy niczemu dobremu, wręcz przeciwnie rozszerza i tak napiętą sytuację związaną z doniesieniami o nowych zachorowaniach.

Szanowni Państwo, bardzo dużo jest podawanych nieprawdziwych informacji, które nie służą bezpieczeństwu mieszkańców. Apeluję, aby informacje pozyskiwać od wojewody wielopolskiego, który jest podmiotem odpowiedzialnym za zapewnienie bezpieczeństwa epidemiologicznego w porozumieniu z NFZ.      

W powiecie słupeckim nie odnotowano zachorowań wywołanych koronawirusem SARS-CoV-2. SP ZOZ w Słupcy jest w gotowości do zabezpieczenia pacjentów z podejrzeniem takiego zakażenia. Organizujemy pracę tak, aby mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie, a personel mógł świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Wszelkie komunikaty w tej materii będą wydawane przez służby prasowe wojewody wielkopolskiego. (…)

Dyrektor PSSE w Słupcy Zygmunt Jasiński wraz z kierownikiem Oddziału Nadzoru PSSE Beatą Szeląg apelowali o bezpieczne zachowania epidemiologiczne w razie podejrzenia zachorowania, a także stosowanie się do zaleceń, tak licznie publikowanych w mediach. – Wdrażamy wszystkie procedury, nadzorujemy osoby powracające z zagranicy. I mamy prośbę, aby osoby powracające z terenów zagrożonych, gdzie występuje wirus, zgłaszały się telefonicznie – jeżeli zauważyły u siebie jakiekolwiek objawy chorobowe, grypopodobne.

WAŻNE!

Osoby, które zauważyły u siebie objawy sugerujące zakażenie wirusem, aby nie udawały się do lekarza pierwszego kontakty (do przygodni zdrowia), tylko kontaktowały się telefonicznie ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.  

Telefon alarmowy
W soboty, niedziele i święta oraz po godzinach pracy, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia ludzi, wywołanych złym stanem sanitarnym lub epidemiologicznym dostępny jest numer alarmowy: 691 751 835

Starosta Jacek Bartkowiak poinformował, iż planowane na 11 marca V Powiatowe Targi Edukacyjne w CKZiU w Strzałkowie zostają odwołane bez podania nowego terminu.