Uniwersytet Trzeciego Wieku w Strzałkowie zainaugurował wczoraj (29.09.) nowy rok akademicki 2023/2024.

Strzałkowscy seniorzy aktywnie przystępują do działania po wakacyjnej przerwie, będą realizować swoje pasje w aż 15 sekcjach tematycznych. To liczne środowisko liczące grubo ponad 200 osób przyjęło do swojego grona kolejnych słuchaczy. Indeksy z rąk wójta Dariusza Grzywińskiego otrzymało dziewięć pań, które złożyły ślubowanie.

Na wyjątkową aktywność strzałkowskiego UTW wskazał w swoim wystąpieniu Jacek Bartkowiak – Starosta Słupecki, doceniając zaangażowanie władz gminnych we wspieranie, również finansowe, działalności Uniwersytetu.

Tradycyjnie odbył się także wykład inauguracyjny pt. „Czas seniora: Trudy i szanse”, który wygłosił prof. dr hab Bogdan de Barbaro, znany psychiatra i psychoterapeuta, autor wielu prac naukowych.