Drewniany kościół parafialny p.w. św. Małgorzaty w Graboszewie skrywa zapewne niejedną tajemnicę. Niespełna dwa lata temu dokonano odkrycia, które rzuciło nowe światło na okres powstania świątyni. Podczas prac konserwatorskich odsłonięto gotyckie polichromie na wschodniej ścianie prezbiterium, tuż za ołtarzem. Tematyka polichromii dotyczy życia i męczeńskiej śmierci Jezusa Chrystusa.

Stosunkowo dobrze zachowane dzieło obejrzał wczoraj (16.01.) poseł na Sejm RP Witold Czarnecki. Parlamentarzysta zadeklarował pomoc w pozyskaniu środków na dalsze prace konserwacyjne w celu utrwalenia historycznych malowideł.
Wspólnie z posłem, świątynię odwiedził starosta Jacek Bartkowiak, wójt gminy Strzałkowo Dariusz Grzywiński oraz wicewójt Tomasz Gałan. Towarzyszył im gospodarz parafii, ks. proboszcz Grzegorz Kwaśniewski, wicedziekan dekanatu strzałkowskiego.