31 sierpnia 2019 r. Towarzystwo Przyjaciół Powidza świętowało 25-lecie działalności. Organizacja realizuje szereg ważnych zadań na rzecz odkrywania i promowania historii Ziemi Powidzkiej m.in. Powstania Wielkopolskiego poprzez sympozja, spotkania, wystawy i publikacje.

Od początku działalności Towarzystwa jego pracami kieruje Halina Ganińska, która podczas sobotniego spotkania jubileuszowego z rąk wicestarosty Czesława Dykszaka otrzymała odznaczenie ,,Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego” przyznane przez Radę Powiatu.

Jubileusz stanowił okazję do podsumowań, podziękowań, ale odbyła się też ciekawa dyskusja na temat dawnych powidzkich zwyczajów i tradycji, moderowana przez Przewodniczącego Rady Gminy Powidz Filipa Muszyńskiego.