W auli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy, 12 grudnia br., pion Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupcy zorganizował Obchody Światowego dnia AIDS. W obchodach  uczestniczyli: Katarzyna Rybicka ze Starostwa Powiatowego, Arleta Kolska – Hypka i Katarzyna Hoffmann z Urzędu Miasta Słupcy, kierownik oddziału nadzoru PSSE Beata Szeląg, w-ce dyrektor ZSE Renata Piotrkowska-Woźniak, uczestnicy XIX Powiatowej Olimpiady Wiedzy o HIV i AIDS, laureaci etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu na mem internetowy pod tytułem „Nie daj szansy AIDS” oraz nauczyciele i młodzież z ZSE.

Obecni na Obchodach Światowego Dnia AIDS wysłuchali wykładu nt. profilaktyki HIV/AIDS wygłoszonego przez kierownika Oddziału Nadzoru PSSE w Słupcy Beatę Szeląg.

Podsumowania całorocznych działań z zakresu profilaktyki HIV i AIDS prowadzonych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupcy dokonała Małgorzata Pluta pracownik ds. oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia PSSE.

Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody laureatom etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu na mem internetowy pt. „Nie daj szansy AIDS”.

I nagroda dla Adriana Braciszewskiego z Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy
II nagroda dla Emilii Czerniak z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy

Nagrody otrzymali również uczestnicy i laureaci  XIX Powiatowej Olimpiady Wiedzy  o HIV i AIDS:

Kategoria SZKOŁA PODSTAWOWA

III wyróżnienie – DARIA ŻAK – SP DRĄŻNA
II wyróżnienie – ALEKSANDER SOBCZAK – SP LĄDEK
I wyróżnienie – MALWINA SZCZEPANKIEWICZ  – SP ORCHOWO
III miejsce – AGATA TROJANOWICZ – SP STRZAŁKOWO
II miejsce – ZUZANNA KOPACZEWSKA – SP ZAGÓRÓW
I miejsce – ALEKSANDER WRZASKOWSKI – SP ZAGÓRÓW

KATEGORIA SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA/ PONADPODSTAWOWA

Wyróżnienie – MARTYNA BILSKA – ZSO i Z w Zagórowie
III miejsce – OLIWIA WYRZYKIEWICZ – Liceum Ogólnokształcące w Słupcy
II miejsce – PATRYK MIKOŁAJCZYK  – Liceum Ogólnokształcące w Słupcy
I miejsce – PAULINA WILCZEWSKA – ZSO i Z Zagórów

Wręczono również podziękowania nauczycielom, którzy prowadzą działania związane z profilaktyką HIV i AIDS wśród młodzieży.

Obchody zakończyły się przedstawieniem profilaktycznym pt. „Tolerancja” w wykonaniu młodzieży z Ekonomika pod kierunkiem Anny Rajzner i Anety Gmachowskiej.

Nagrody dla młodzieży ufundowali: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Słupcy, Urząd Gminy Słupca, Urząd Gminy Strzałkowo, Urząd Gminy Orchowo, Urząd Gminy Lądek, GOPS w Ostrowitem, Wytwórnia Materiałów Betonowych w Giewartowskich Holendrach, Zakład Aktywności Zawodowej w Słupcy, Stowarzyszenie ds. Walki z Nowotworami oraz Chorobami Układu Oddechowego w Słupcy oraz PSSE.

Komunikat PSSE w Słupcy