Loteria fantowa będzie jedną z atrakcji Walentynkowego Balu Charytatywnego organizowanego w najbliższy weekend w hotelu Magnat w Piotrowicach. Podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na kosztowną terapię genową dla Tymka Kamińskiego ze Słupcy cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni (ang. spinal muscular atrophy).

Fanty na licytację zostały przekazane m.in. przez Starostwo Powiatowe w Słupcy. Wśród licytowanych artefaktów znajdą się między innymi: drewniany kuferek z zawartością, plecak, pokrowiec na koszule, czapki bejsbolówki, kolorowanka, smycze, długopisy, koszulki i wiele innych. Wszystkie artykuły opatrzone są logo Powiatu Słupeckiego.

Fundatorem jednego z najcenniejszych trofeów licytacji jest starosta Jacek Bartkowiak, który osobiście zakupił koszulkę Jana Bednarka, urodzonego w Słupcy piłkarza, występującego na pozycji obrońcy w angielskim klubie Southampton oraz w reprezentacji Polski, uczestnika Mistrzostw Świata 2018 i Mistrzostw Europy 2020. Starosta postarał się również o autograf piłkarza, który widnieje na koszulce.

Sportowym fantem będzie także oryginalna koszulka Kacpra Ratajewskiego, siatkarza SMS PZPS Spała, byłego wychowanka UKS MOS Ostrowite oraz absolwenta tutejszej szkoły podstawowej i gimnazjum, który w ubiegłym roku wywalczył z drużyną złoty medal podczas Siatkarskich Mistrzostw Świata U19 w Teheranie.