28 lutego, w Miejskim Domu Kultury w Słupcy odbyły się Eliminacje Powiatowe Konkursu Recytatorskiego dla szkół podstawowych „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”. Zaprezentowało się 34 młodych recytatorów ze szkół podstawowych z terenu naszego powiatu. Dziewięcioro z nich będzie reprezentować powiat słupecki w finałowym konkursie, który odbędzie się 24 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Strzałkowie.

Prezentacjom przysłuchiwało się jury, w składzie: Katarzyna Rybicka – recytator, wokalistka, konferansjer, inspektor Wydziału Oświaty i Promocji Starostwa Powiatowego w Słupcy (przewodnicząca jury), Anna Karpińska – dyr. Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy oraz Anna Czerniak – instruktor ds. teatru MDK Słupca.

Poziom prezentacji był wysoki.

Oto zwycięzcy eliminacji powiatowych: Ada Byczyńska – SP Zagórów, Adam Ciesielski – SP3 Słupca, Zofia Rzemyszkiewicz – SP Cienin Zaborny, gm. Słupca, Karolina Wiatrowska – SP Łukom, gm. Zagórów, Amelia Piotrowska – SP Kotunia, gm. Słupca, Lena Witkowska – SP3 Słupca, Franciszka Kosmowska – SP1 Słupca, Klaudia Żelek – SP Trąbczyn, gm. Zagórów, Oliwia Osowiec – SP Cienin Zaborny, gm. Słupca.

Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Wypychowska, Klara Białecka, Maria Parus, Milena Knapik – SP Trąbczyn, Marcjanna Izdebna, Bartosz Wiśniewski – SP Zagórów, Lena Kędziora, Franciszek Nowaczyk, Zuzanna Białecka, Wiktoria Kosmalska-Zauer, Piotr Urbaniak, Aniela Sokołowska – SP1 Słupca, Gabriela Stachowiak, Jan Kolski, Maria Kołodziejczak, Karolina Kowalska, Marta Marszałkowska, Martyna Chmielecka, Wanessa Borowska, Julita Kotów – SP Giewartów, Maria Dróbka, Maksymilian Wojtkowiak – Niepubliczna SP Piotrowice, Julia Gorzelańczyk – SP Drążna, Joanna Pilarczyk – SP Cienin Zaborny, Konstancja Jarzembowska – SP Koszuty.