Na zaproszenie starosty Jacka Bartkowiaka i wicestarosty Czesława Dykszaka firmy ARP E-Vehicles Sp. z o.o., spółki zależnej Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. odbędzie się prezentacja autobusu elektrycznego PILEA, od podstaw będącego konstrukcją polskich inżynierów.

W dniach 31 lipca i 1 sierpnia 2021 r. odbędą się przejazdy na liniach z Gminy Zagórów i Gminy Lądek do Powidza. W wydarzeniu zadeklarowali już udział GOK w Zagórowie, KGW ,,Jaglanki’’ ze Skokumia i Sołectwo Ciążeń.

Zgłoszenia do udziału w bezpłatnej prezentacji i wycieczce do Powidza można składać do Starostwa Powiatowego w Słupcy, Wydział Spraw Społecznych tel. 63 275 86 51.

Pokaz autobusu odbywa się w ramach Tour de Pilea, podczas którego ARP E-Vehicles zaprezentuje swój produkt w kilkunastu miastach i gminach w kraju. Powiat słupecki jest jednym z  pierwszych na trasie objazdu.

Prezentowany w Słupcy model to autobus szkolny, ma długość 8,5 metra i jednorazowo może zabrać na pokład do 37 pasażerów, w tym 30 osób na miejscach siedzących. Wyposażony jest w baterie NMC o pojemności 142 kWh zapewniające zasięg do 140 km oraz własną ładowarkę pokładową, dzięki czemu nie wymaga specjalnej infrastruktury do ładowania. ARP E-Vehicles posiada w ofercie autobusy miejskie i podmiejskie oraz w specjalnej wersji do przewozu dzieci (zwane potocznie Gimbusami), wszystkie w wariantach o długości 8,5 oraz 10,0 metrów.

Zapraszamy.