W XIII Samochodowym Rajdzie Nawigacyjny Samorządowców organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie, Urząd Gminy w Grzegorzewie oraz Komendę Powiatową Policji w Kole, po raz pierwszy udział wzięła drużyna reprezentująca Starostwo Powiatowe w Słupcy.

Nasza drużyna w składzie nawigator: Agnieszka Łechtańska kierownik Referatu Organizacji Publicznego Transportu Zbiorowego oraz kierowca Michał Klotschke p.o. dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Słupcy zs. w Słomczycach, startowała z numerem 13. Rajd organizowany jest od 13 lat dla samorządowców z powiatów: konińskiego, kolskiego, słupeckiego i tureckiego – wzięło w nim udział 13 drużyn. Celem rajdu była popularyzacja bezpiecznej techniki jazdy, przestrzeganie przepisów ruchy drogowego oraz promocja walorów turystycznych naszego regionu.

Samorządowcy zmagali się z testami ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz historii motoryzacji, przejazdu nawigacyjnego na odcinku ponad 50 km z Konina do Grzegorzewa, gdzie średnia prędkość pojazdu zgodnie z regulaminem nie mogła przekroczyć 40 km na godzinę i na koniec jazda sprawnościowa po wyznaczonym torze samochodem osobowym.