W Pleszewie odbywają się dziś (27.08.) Wojewódzko – Diecezjalne Dożynki Wielkopolskie, które odwiedziła reprezentacja Powiatu Słupeckiego ze starostą Jackiem Bartkowiakiem, Jerzym Kopczyńskim – przewodniczącym Rady Gminy Słupca i delegacją Koła Gospodyń Wiejskich z Młodojewa.

Obecność naszych przedstawicieli związana była z konkursem wieńcy dożynkowych, w którym do rywalizacji wystawiony został również wieniec powiatu.

Wojewódzkie dożynki zainaugurowała msza święta pod przewodnictwem biskupa Damiana Bryla. Po mszy rozpoczęły się obrzędy dożynkowe, w których udział wzięli m.in. Marszałek Województwa Marek Woźniak oraz starosta i starościna dożynek.

Honory starostów podczas tegorocznego święta plonów pełnili Joanna Szymczak z Sulęcina i Lucjan Kempiński z Taczanowa Pierwszego.