Zagórowski Chór Mieszany „Cantabile”, działający pod kierunkiem p. Aleksandry Koronkowskiej, świętował dziś 30-lecie. Benefis zgromadził wielu gości i przyjaciół, począwszy od Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta Zagórowa prowadzonej przez kapelmistrza Roberta Żurańskiego.

Były występy artystów bardzo młodych, świetnych solistów chóru (Izabella Graczyk i Tomasz Rybicki :)) i… muzyczna niespodzianka w wykonaniu weteranów zagórowskiej sceny wraz z p. Tadeuszem Piłatem.
Nie zabrakło, rzecz jasna, podziękowań i życzeń, z których z pewnością pozostaną w pamięci wierszowane strofy p. Marianny Goślińskiej i wzruszające wspomnienia pierwszego nauczyciela muzyki dyrygentki chóru p. Mariana Stadnika o uzdolnionej małej Oli i zagórowskim zagłębiu muzycznym, kultywującym tradycje wspólnego muzykowania.

Jubileusz chóru Cantabile był okazją do wręczenia odznaki „Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego”, którą zespół otrzymał z rąk starosty Jacka Bartkowiaka i członka Zarządu Powiatu Andrzeja Bernata.