W ciągu drogi powiatowej 3035P w Szydłówcu powstał, długo wyczekiwany przez mieszkańców chodnik o długości ponad 290 metrów.

Chociaż inwestycja zakończyła się już wiosną tego roku, dopiero dzisiaj (05.07.) przedstawiciele wszystkich podmiotów mających udział w realizacji zadania, spotkali się, aby podsumować projekt i symbolicznie oddać chodnik do użytku.

Inwestycja prowadzona była przez Powiat Słupecki , a finansowana przez Gminę Orchowo, która na mocy podpisanego listu intencyjnego przekazała na ten cel dotację.

W wydarzeniu uczestniczyli: wicestarosta Czesław Dykszak, wójt gminy Orchowo Jacek Misztal, zastępczyni wójta Ewelina Gumienna, przewodnicząca Rady Gminy Anna Kosiak, radny powiatu Bogdan Jastrząb, sołtys Szydłówca Anna Andrzejewska, Robert Kopiecki – szef firmy, która wykonała chodnik oraz przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg – dyrektor Michał Klotschke i Krzysztof Gabriel.