Tych, którzy pamiętają mroczne czasy II Wojny Światowej jest już z nami niewielu. Gdy oni wszyscy już odejdą, to na nas spocznie obowiązek pamiętania o poległych, o bohaterach, o naszej historii i tożsamości…
Starosta Słupecki Jacek Bartkowiak zaprasza wszystkich mieszkańców regionu słupeckiego na uroczysty Apel Pamięci w rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.
Nie będzie długich przemówień czy politycznych wystąpień. Będzie za to Apel Pamięci przeprowadzony przez przedstawicieli Wojska Polskiego zwieńczony Salwą Honorową na cześć bohaterów walczących o wolność Polski. Do tego słupeccy kibice Lecha Poznań przygotują biało-czerwone racowisko. Zapraszamy. Program obchodów 83. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej 1 września 2022.
godz. 11:00 – zbiórka przed kościołem pw. św. Wawrzyńca w Słupcy
godz. 11:15 – msza św. w intencji bohaterów walczących o wolność Polski