17 września – w rocznicę sowieckiej agresji na Polskę obchodzimy Światowy Dnia Sybiraka. Liczba wszystkich ofiar wśród obywateli polskich, którzy w latach 1939-1941 znaleźli się pod sowiecką okupacją, do dziś nie jest w pełni znana. Koło Terenowe Związku Sybiraków w Słupcy w marcu br. obchodziło jubileusz 30-lecia swojej działalności. Z tej to okazji powstała wystawa zaprezentowana w Muzeum Regionalnym w Słupcy, a teraz będzie można ją oglądać w kościele św. Wawrzyńca – do końca października br.

„Być żywym dowodem pamięci …” to tytuł wystawy zaprezentowanej w Muzeum Regionalnym w Słupcy z okazji 30.rocznicy powstania Koła Terenowego Związku Sybiraków w Słupcy. Od 17 września br. wystawę będzie można oglądać w kościele św. Wawrzyńca, gdzie rokrocznie w tragiczną rocznicę napaści Rosji Sowieckiej na Polskę odprawiana jest Msza św. – tak też będzie i w tym roku.

Uroczysta Msza św. zostanie także odprawiona w najbliższą niedzielę, 20 września o godz. 13.00 w kościele św. Wawrzyńca w Słupcy, na którą w imieniu słupeckiego Koła Sybiraków serdecznie zapraszamy.