15 lipca w Urzędzie Gminy w Strzałkowie odbyła się konferencja prasowa dotycząca zbliżających się Dożynek Powiatowych, których gospodarzem w tym roku będzie właśnie Gmina Strzałkowo.

Gospodarze dożynek – starosta Jacek Bartkowiak i wójt Dariusz Grzywiński serdecznie zapraszają na wspólne święto plonów, choć jak podkreślono tegoroczne zbiory z uwagi na panującą suszę nie zapowiadają się optymistycznie.

Przedstawiono także sylwetki starostów dożynkowych, którymi będą: Adam Pawłowski z Bielaw w gm. Strzałkowo i Danuta Juszczak z Huty Łukomskiej w gm. Zagórów – bowiem przyszłoroczne powiatowe dożynki odbywać się będą w Zagórowie.

Podczas tegorocznych dożynek obrzęd ludowy poprowadzi Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Siekieracy” z Kostrzyna. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Weekend. Wystąpią także lokalni artyści – Damian Piasecki i Krzysztof Gorzelańczyk tworzący grupę AGRO Kuzyni. Zaprezentują się również dzieci i młodzież ze Studia Piosenki GOK w Strzałkowie.

Szczegółowy program już wkrótce.