•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Listopad 2017
PNWTSRCZPTSOND
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30
   
   


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Oświata / Powiat Słupecki pomaga rozwijać pasje i talenty uczniom - Borys Staszak z ZSZ Słupca w programie POŁAWIACZE PEREŁ

         Powiat Słupecki pomaga rozwijać pasje i talenty uczniom - Borys Staszak z ZSZ Słupca w programie POŁAWIACZE PEREŁ 

Powiat Słupecki jako organ prowadzący szkoły  ponadgimnazjalne od wielu lat pomaga uczniom rozwijać ich pasje i talenty. Już od sześciu lat w tym zakresie  współpracuje między innymi z Wszechnicą Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Powiat Słupecki jest fundatorem udziału każdego roku jednego ucznia na kampusie naukowym organizowanym właśnie przez Wszechnicę Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w ramach programu Poławiacze Pereł.  Wytypowani uczniowie mogą podczas dwutygodniowego pobytu w Krakowie zgłębiać tajniki wiedzy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Mogą uczestniczyć (do wyboru) w kampusie medycznym, literacko-dziennikarskim lub nowych technologii.

Celem programu jest „wyłowienie” spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski utalentowanych, młodych ludzi – i zachęcenie ich do dalszego rozwoju, „szlifowania” swoich zdolności i talentów. Inspiracją do tego jest  udział w kampusach naukowych, prowadzonych przez doktorantów i pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego, spotkania z ludźmi nauki, kultury  i sztuki oraz niezwykła atmosfera Krakowa, którą mogą  poczuć uczestnicy projektu podczas wizyt w muzeach, teatrach czy galeriach sztuki.

W bieżącym roku, Powiat Słupecki, jako  JST miał możliwość skierowania dwóch uczniów na tygodniowy kampus liderów społecznych.

(Borys Staszak z ZSZ w Słupcy, Elżbieta Łodziewska z ZSP w Zagórowie). W kampusie naukowym uczestniczyła Antonina Świerkowska – LO w Słupcy.

Projekt ten skierowany jest do osób aktywnych społecznie, przejawiających predyspozycje do pełnienia w przyszłości funkcji liderów społecznych. To program, który wzmacnia ich umiejętności angażowania innych do współpracy i liderowania w przedsięwzięciach podejmowanych przez grupy uczniowskie i społeczne.  

Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że wiele się nauczyłem na Kampusie i co nie mniej ważne, poznałem wspaniałych ludzi, a z niektórymi do dzisiaj utrzymuję kontakt. Dodatkowo odkryłem moje nadzwyczajne umiejętności w kolejnej artystycznej dziedzinie.

Widać to na załączonych zdjęciach, gdzie narysowałem Koziołki poznańskie w ramach promocji naszego województwa oraz komiksowe dzieła, które powstały pod natchnieniem w czasie wykładów - Borys Staszak, uczeń kl. III technikum Zespołu Szkół Zawodowych im. gen. Wł. Sikorskiego w Słupcy, uczestnik tegorocznej edycji kampusu liderów społecznych.

Przypomnijmy, że Powiat Słupecki w 2012 roku został uhonorowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej - za wspieranie i rozwój pasji uczniów- tytułem „Samorząd wspierający szkoły z pasją”. http://www.powiat-slupca.pl/strona1538-Dobre_nowiny_w_powiatowej_oswiacie.html


     czytan : 277