Strona główna / Aktualności / Kultura / Słupecka Szkoła Muzyczna zaprasza na koncert

Słupecka Szkoła Muzyczna zaprasza na koncert

Zespół Szkół Muzycznych im. Apolinarego Szeluty w Słupcy
serdecznie zaprasza na koncert jazzowy
18 października 2017 r. (środa)
bilet 20 zł

Kostov Pańta Konrad Trio to klasyczne trio jazzowe z bułgarskim wirtuozem fortepianu i jedyną w Polsce sekcją rytmiczną wyróżnioną nagrodą Grammy za album Randy Brecker, Włodek Pawlik Trio, Night in Calisia.

Muzycy wykonują własne utwory,standardy jazzowe oraz transkrypcje kompozycji Albinioniego i Fryderyka Chopina. Koncepcja gry tria jest bardzo interesująca dla wykonawców jak i słuchacza, z kontrabasem jako równorzędnym z fortepianem instrumentem melodycznym i perkusją, która pełni funkcję rytmiczną i solistyczną. Artyści wykreowali intrygujący obraz muzyczny pełen ekspresji, liryzmu i porywających improwizacji. Płyta poruszy wytrawnego melomana, jak i osoby szukające nowych jakości w muzyce jazzowej.