Wrzesien 2017

23/9/2017
Rajd rowerowy - Rowerem po wielkopolskiej krainie

Strona główna / Aktualności / Oświata / ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO w ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W SŁUPCY

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO w ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W SŁUPCY

4 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2017/2018. W uroczystości w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy wziął udział starosta powiatu słupeckiego Mariusz Roga, który życzył uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły udanego roku, pełnego sukcesów, podejmowania nowych wyzwań, a nowej Pani Dyrektor – Karolinie Rakowicz – prowadzenia szkoły do wyznaczonych i obranych celów, tak aby słupecki Ekonomik nadal plasował się w czołówce edukacyjnej powiatowych placówek oświatowych.

Dyrektor – Kapitan Okrętu Ekonomik, Karolina Rakowicz, zwracając się do zebranych, szczególnie do uczniów klas pierwszych,  powitała wszystkich na pokładzie statku pod banderą Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Maksymiliana Jackowskiego w Słupcy. - „Podczas czteroletniego rejsu czeka Was mnóstwo dobrych rzeczy: wiadomości, doświadczeń, wydarzeń, emocji i ludzi, którzy mają na celu wasze szczęście „i dzisiaj i jutro”, którzy poprowadzą ten okręt przez burzliwe wody oceanu zwanego „edukacją”. Pragniemy abyście czuli się tutaj, od teraz już także w Waszej szkole, tak jak w drugim, trochę większym, domu. Nad waszym bezpieczeństwem i rozwojem czuwać będzie cała załoga tego okrętu, czyli wszyscy pracownicy szkoły, wychowawcy, a także nowa kadra zarządzająca (…).

Kiedy człowiek rozpoczyna nowy rozdział w swoim życiu, podejmuje jakieś postanowienia. Rozpoczęcie roku szkolnego to doskonała okazja do podjęcia wewnętrznych zobowiązań, wytyczania celów. Namawiam was, byście określili, co chcecie osiągnąć w ciągu najbliższych dwóch semestrów nauki. A także, co chcielibyście w sobie zmienić. Jakie cechy wykształcić lub odrzucić, by stać się lepszymi, bardziej wartościowymi ludźmi (…).

Zwracam się także do uczniów klas maturalnych. Wasz okręt zbliża się do portu „dorosłość”. Macie już za sobą wiele poważnych sprawdzianów, ale ten najważniejszy wciąż przed Wami. Przed wami także najcudowniejszy bal, który pamięta się do końca życia – to studniówka! Proszę, abyście na tych ostatnich metrach nie osiedli w mule, lecz złapali wiatr w żagle i ruszyli w kierunku wyznaczonego celu – MATURY!

Zapewne większość z Was jest już gotowa by wziąć na tym etapie wasze sprawy we własne ręce, by wycisnąć z życia szkoły, wiele korzyści. Bardzo liczę na wasza dojrzałość i odpowiedzialność entuzjazm, zapał, podejmowanie wyzwań. Korzystajcie tu z wszelkich możliwości, nie bójcie się rozwijać swych umiejętności, pasji, zamiłowań, talentów. To, jakimi ludźmi staniecie się w przyszłości, zależy nie tylko od nas – rodziców i nauczycieli, ale głównie właśnie od Waszego dążenia do samorozwoju i pracy nad sobą.

Dyr. Rakowicz przedstawiła wice dyrektorów: Kamilę Czerniaki i Ewę Bury, jak również wychowawców klas pierwszych.

Jako nowy dyrektor szkoły Karolina Rakowicz także założył sobie nowe cele. Jak podkreśliła, mają one związek z solidnymi, udzielonymi sobie odpowiedziami na kluczowe pytania: - „Jakie mocne strony szkoły trzeba podtrzymywać?, Jaką szkołę warto tworzyć?, Jak szkoła powinna dostosowywać się do oczekiwań współczesnego świata?, I jaka powinna być nowoczesna placówka?

Powiedziała, że jednym z jej priorytetów jest wprowadzenie większej ilości nowoczesnych narzędzi dydaktycznych i technologii w proces nauczania, a także  stworzenie dla uczniów ergonomicznych przestrzeni i stref wypoczynku.

Cel 1 – rozpoczęto jego realizację, dzięki grantowi edukacyjnemu Powiatu Słupeckiego uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności matematyczne na zajęciach dodatkowych pracując z Ozobotami i ucząc się programowania.

Dzięki nowemu projektowy Cyfrowa Szkoła Wielkopolska 2020 zarówno uczniowie, jak i pracownicy szkoły przejdą serie szkoleń dot. użycia technologii informacyjnych i komunikacyjnych, a szkoła wzbogaci się o nowe sprzęty typu tablety i laptopy.

W przyszłym tygodniu rozpoczęte zostaną rozmowy dotyczące przyłączenia światłowodu do szkoły, tak aby Internet był zawsze i wszędzie dostępny, również dla uczniów w czasie przerw.

Cel 2 – ergonomiczne strefy relaksu wymagają dość dużego wkładu finansowego – w tej kwestii dyrektor liczy na pomoc i wsparcie Rady Rodziców.

Dyrektor Rakowicz podkreśliła też sukcesy uczniów Ekonomika, z byłej klasy 3ż, którzy po odbyciu praktyk w miesiącu lipcu i sierpniu uzyskali wreszcie promocje do klasy programowo wyższej. Wśród nich jest trójka uczniów który uzyskali średnia powyżej 4,25 oraz bardzo dobre i wzorowe zachowanie i tym samym zasilili oni szeregi złotej klasy, która w tej chwili będzie liczyła już 50 uczniów. A są to: Kinga Marciniak, Andżelika Antonowicz i Monika Kin.

Niewątpliwym sukcesem była też wygrana w konkursie wiedzy ogólnej przy użyciu aplikacji quizzis, który odbył się pod koniec roku szkolnego, a został rozstrzygnięty w okresie wakacyjnym. Nagrody otrzymali: Sandra Tygielska z kl. 2d, Kamil Mikołajczyk z kl. 3l, Szymon Wawrzyniak z kl. 2d.

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy interesującego, kreatywnego i szczęśliwego roku szkolnego 2017/2018.

Uczniowie klas I w roku szkolnym 2017/2018

LO w Słupcy - 91