•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Grudzien 2017
PNWTSRCZPTSOND
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Zdrowie / Bezpłatne szkolenia w ramach programu - W ratowaniu życia pierwsze minuty najważniejsze

         Bezpłatne szkolenia w ramach programu - W ratowaniu życia pierwsze minuty najważniejsze


 

18 lipca w Sali Herbowej odbyło się spotkanie dot. realizacji programu „W ratowaniu życia pierwsze minuty najważniejsze”. Na zaproszenie starosty słupeckiego Mariusza Rogi oraz prezesa Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Ofiarom Wypadków Komunikacyjnych i Zdarzeń Losowych "Ratujmy Życie" w Słupcy Marka Dąbrowskiego, na spotkanie informacyjne przybyli przedstawiciele lokalnych samorządów.     

Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Ofiarom Wypadków Komunikacyjnych i Zdarzeń Losowych "Ratujmy Życie" w Słupcy zaprasza wszystkich pełnoletnich mieszkańców Powiatu Słupeckiego (preferowane w wieku 55+) do uczestnictwa w bezpłatnym programie dotyczącym zdobywania praktycznej wiedzy na temat pierwszej pomocy pt. „W ratowaniu życia pierwsze minuty najważniejsze” - projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Celem programu jest wyposażenie mieszkańców powiatu słupeckiego w podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa/ratownictwa i pierwszej pomocy, braku obaw przed angażowaniem się w podejmowaniu działań ratowniczych na rzecz innych (obcych osób).

Całe szkolenie oparte będzie na tworzeniu łańcucha przeżycia. W nagłym zatrzymaniu krążenia mamy na myśli 5 jego elementów: wczesne rozpoznanie możliwości wystąpienia w krótkim czasie zagrożenia dla zdrowia i życia oraz wezwanie pomocy medycznej, rozpoznanie zatrzymania krążenia, a co z tym idzie – rozpoczęcie uciskania klatki piersiowej i/lub wentylacji zastępczej przez świadków zdarzenia, zastosowanie defibrylacji zautomatyzowanej AED w możliwie krótkim okresie od chwili ustania pracy serca oraz przekazanie poszkodowanego wysoko wyspecjalizowanym podmiotom w zakresie medycyny ratunkowej, poprzez wdrożenie medycznych czynności ratunkowych przez zespół ratownictwa medycznego w opiece przedszpitalnej oraz kontynuowanie opieki już w opiece szpitalnej w oparciu o intensywną terapię i nadzór medyczny. Trzy pierwsze ogniwa należą do świadków zdarzenia – bez ich udziału szanse na uratowanie poszkodowanego drastycznie spadają.

W trakcie szkolenie odbędą się prezentacje z wykorzystaniem manekinów i sprzętu medycznego, zostaną omówione najważniejsze procesy i pierwszej pomocy, udzielone wyjaśnienia na pytania problemowe. Będzie również możliwość zrobienia prostych badań ciśnienia krwi, poziomu cukru, skromny poczęstunek.

 

WSZYSTKI SZKOLENIA SĄ BEZPŁATNE

TERMIN PIERWSZEGO SZKOLENIA

20 LIPCA 2017 r. GODZ. 12:00

W SALI OSP W TRĄBCZYNIE

(szczegóły pozostałych wkrótce)

 

Dla celów organizacyjny prosimy o zgłaszanie chęci udziału w szkoleniu na adres:

Stowarzyszenie (…) "Ratujmy Życie"

ul. Poznańska 18, 62-400 Słupca, tel. 632493073, ratujmy-zycie@wp.pl

Szkolenie jest bezpłatne będzie się składać z dwóch działów: części podstawowej (ok. 4 godzin) i dla chętnych części problemowej (ok. 4 godzin) z przerwą na skromny poczęstunek.

W zgłoszeniu prosimy podać  imię i nazwisko, dane kontaktowe (Tel. e-mail), datę urodzenia.

 

    Z wyrazami szacunku

       Marek Dąbrowski

Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Ofiarom Wypadków Komunikacyjnych i Zdarzeń Losowych "Ratujmy Życie"


     czytan : 480