Sierpien 2017

30 sierpnia bezpłatne badania cytologiczne dla Pań z terenu Powiatu Słupeckiego
3/9/2017
3 września Dożynki Powiatowe w Słupcy - zapraszamy serdecznie

Strona główna / Aktualności / Sport / Sukcesy strażaków z powiatu słupeckiego na Międzynarodowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych CTIF w Austrii

W dniach 9-16 lipca 2017 r. w Villach (Austria) odbyły się Międzynarodowe Zawody Sportowo-Pożarnicze CTIF. W tej strażackiej olimpiadzie wystartowało ponad 3000 sportowców z 30 krajów, co sprawiło iż były to jedne z największych zawodów w sporcie pożarniczym. W tym strażackim, sportowym święcie uczestniczyła również liczna delegacja polskiego pożarnictwa – prawie 240 strażaków, w tym drużyny z OSP Lądek i KP PSP w Słupcy.

Polskę reprezentowało 19 drużyn w kilku kategoriach:

1. Reprezentacja Polski w sporcie pożarniczym,
  2. Ochotnicza Straż Pożarna w Papowie Toruńskim, woj. kujawsko-pomorskie (sport pożarniczy – kobiety),
  3. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach (CTIF – grupa A),
  4. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy (CTIF – grupa B),
  5. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Żdżarach, woj. wielkopolskie (dziewczęta),
  6. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Racławówce, woj. podkarpackie (dziewczęta),
  7. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Głuchowie, woj. wielkopolskie (chłopcy),
  8. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Skotnikach, woj. świętokrzyskie (chłopcy),
  9. Kobieca Drużyna Pożarnicza w Lądku, woj. wielkopolskie (CTIF – grupa A),
  10. Kobieca Drużyna Pożarnicza w Raszowej, woj. opolskie (CTIF – grupa A)
  11. Kobieca Drużyna Pożarnicza w Lądku, woj. wielkopolskie (CTIF – grupa B),
  12. Ochotnicza Straż Pożarna w Głuchowie, woj. wielkopolskie (CTIF – grupa A),
  13. Ochotnicza Straż Pożarna w Lądku, woj. wielkopolskie (CTIF – grupa A),
  14. Ochotnicza Straż Pożarna w Raszowej, woj. opolskie (CTIF – grupa A),
  15. Ochotnicza Straż Pożarna w Milanowie, woj. lubelskie (CTIF – grupa A),
  16. Ochotnicza Straż Pożarna w Jabłonicy Polskiej, woj. podkarpackie (CTIF – grupa A),
  17. Ochotnicza Straż Pożarna w Lądku, woj. wielkopolskie (CTIF – grupa B),
  18. Ochotnicza Straż Pożarna w Kościanie, woj. wielkopolskie (CTIF – grupa B),
  19. Ochotnicza Straż Pożarna w Pszowie, woj. śląskie (CTIF – grupa B)

Olimpiada Pożarnicza w Villach okazała się być szczęśliwą dla Drużyny Kobiecej OSP Lądek startującej w grupie B – Panie zajęły trzecie miejsce wśród 7 zespołów. W grupie A znalazły się na 6 pozycji spośród 22 startujących drużyn. WIELKIE BRAWA I GRATULACJE!

Na 10 miejscu w grupie B, wśród 32 drużyn, znaleźli się druhowie z OSP Lądek. Siódmą, ostatnią lokatę w swojej kategorii zajęła natomiast ekipa z Komendy Powiatowej PSP w Słupcy.

Młodzi strażacy z Lądku mieli sporego pecha. 30 otrzymanych punktów karnych sprawiło, że zawody zakończyli na 58 miejscu wśród 76 drużyn.

Wszystkim zawodnikom składamy serdeczne gratulacje!