Sierpien 2017

30 sierpnia bezpłatne badania cytologiczne dla Pań z terenu Powiatu Słupeckiego
3/9/2017
3 września Dożynki Powiatowe w Słupcy - zapraszamy serdecznie

Strona główna / Aktualności / Sport / 21-23 lipca w Kościołkowie XVII Międzynarodowe Zawody Konne CSN pod honorowy patronatem Starosty Słupeckiego

Pod honorowy patronatem Starosty Słupeckiego Mariusza Rogi odbędą się XVII Międzynarodowe Zawody Konne CSN w Kościołkowie organizowane przez Klub Jeździecki Zagórów.

21-23 lipca do Kościołkowa zapraszają:

Starosta Mariusz RogaTe międzynarodowe zawody na stałe wpisały się już w kalendarz imprez. Przyciągają one masę kibiców, miłośników – raz, świeżego powietrza i natury, dwa – pięknej dyscypliny sportowej, jaką jest jeździectwo. I coś co jest chyba najistotniejsze, że jest to propagowanie wolontariatu. Organizacje pozarządowe – Klub Jeździecki Zagórów – promuje tego typu przedsięwzięcie. Klub na co dzień szkoli jeźdźców a w te letnie dni organizuje zawody. Jest trochę rywalizacji sportowej na bardzo wysokim poziomie. Jest możliwość do spotkań towarzyskich. I jest wreszcie taka płaszczyzna do tego, aby tutaj spotykali się jeźdźcy, hodowcy i miłośnicy koni. Temu wydarzeniu towarzyszy szereg imprez towarzyszących. Tak się stało, że samorząd, nie tylko powiatu, ale także samorząd lokalny, samorządy z miasta Słupcy i gm. Lądek, wspomagają to przedsięwzięcie, bo rzeczywiście jest to impreza godna poszanowania. Ze swej strony oraz w imieniu organizatorów i gospodarza miejsca, burmistrza Wiesława Radnieckiego, bardzo serdecznie zapraszam wszystkich na siedemnasta już edycję tych zawodów.

Stanisław Figlerowicz Klub Jeździecki ZagórówW tym roku nastąpiła zmiana terminu organizacji naszych zawodów. Jest ona spowodowana zmianami w kalendarzu imprez międzynarodowych i ogólnokrajowych. Te terminy są przyznawane przez Federację Jeździecką i co roku musi być układany nowy kalendarz. W związku z tym, że w tym roku w sierpniu nie było wolnych terminów to zawody nasze zostały przełożone na lipiec.

Jak co roku w Kościołkowie spodziewamy się czołówki zawodników polskich. Przyjedzie też około dwudziestu koni z Niemiec, kilka koni z Czech, obsada, jak co roku, powinna być wystarczająca, aby takie zawody zostały rozegrane.

Z Klubu Jeździeckiego Zagórów będzie startowało kilku zawodników. W najwyższych konkurencjach będzie jeździć Marta Zielińska, Leszek Warzecha, Magda Murawska i kilku juniorów i seniorów.

Jacek Kołodziejczak Klub Jeździecki ZagórówPodczas zawodów nie zabraknie także dodatkowych atrakcji: park zabaw dla dzieci, bezpłatne stoisko z badaniami oraz porady dotyczące diety bezglutenowej. W sobotę ok. 19.00 przewidziana jest zabawa taneczna na świeżym powietrzu. Będą także liczne punkty gastronomiczne.

Serdecznie zapraszamy do Kościołkowa w przedostatni weekend lipca.