Sierpien 2017

30 sierpnia bezpłatne badania cytologiczne dla Pań z terenu Powiatu Słupeckiego
3/9/2017
3 września Dożynki Powiatowe w Słupcy - zapraszamy serdecznie

Strona główna / Aktualności / Oświata / 148 349 euro na zagraniczne praktyki zawodowe dla uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie

148 349 euro na zagraniczne praktyki zawodowe dla uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie

W roku szkolnym 2017/2018 i 2018/2019 uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie będą mieli możliwość realizacji praktyk zawodowych w ośrodkach kształcenia zawodowego w Niemczech oraz we Włoszech.

Wiadomo już, że projekt nr 2017-1-PL01-KA102-036609 „Aktywne  praktyki zawodowe z  programem Erasmus Plus” został zatwierdzony do realizacji i otrzymał dofinansowanie z projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Kwota dofinansowania wynosi 148 349,00 EURO tj. 638 864,97 PLN.

Celem wyjazdu będzie nabycie nowych kompetencji zawodowych w danym kierunku, poznanie kultury i historii Niemiec oraz Włoch, a także praktyczne szkolenie językowe, co jest niewątpliwie wielkim atutem całego przedsięwzięcia.

Z projektu „Aktywne  praktyki zawodowe  z programem Erasmus Plus” będzie mogło skorzystać aż 86 uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie. Będą to uczniowie czterech kierunków technikum: technik budownictwa,  technik architektury krajobrazu, technik technologii żywności oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Praktyki odbędą się w 7 grupach wyjazdowych:

- jedna do Rimini we Włoszech - w zawodzie technik technologii żywności,

- dwie do DEULA Nienburg w Dolnej Saksonii - w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa  i  agrotroniki,

- cztery do BFW we Frankfurcie nad Odrą w Niemczech - w zawodach: technik budownictwa i technik architektury krajobrazu.

Koordynatorem projektu został Marcin Górski. Udział uczniów w programie Erasmus Plus jest bezpłatny i niezwykle atrakcyjny. Program stwarza nowe możliwości rozwijania kompetencji zawodowych, poznawanie nowych miejsc, a także uczy kreatywności, co z pewnością przyda się każdemu absolwentowi technikum.