Grudzien 2017

18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek

Strona główna / Aktualności / Kultura / Wybrano logo obchodów 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Wybrano logo obchodów 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

W 2018 roku czekają nas huczne obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Z tej okazji na terenie powiatu słupeckiego zawiązał się Honorowy Komitet Obchodów - pod przewodnictwem starosty słupeckiego, który patronuje licznym przedsięwzięciom organizowanym przez powiat i gminy. Jednym z pierwszych działań było wyłonienie w konkursie logo obchodów. Organizatorem konkursu był Miejski Dom Kultury w Słupcy.

Konkurs został ogłoszony 15 maja  i odbywał się w jednej kategorii – OPEN (wszystkie grupy wiekowe). Prace konkursowe można było złożyć do 20 czerwca. Pod ocenę komisji konkursowej ostatecznie trafiło 18 projektów – grafik komputerowych, bowiem takie było założenie konkursu.
W skład Jury weszli: Artur Robak (firma Graf Art – grafik komputerowy), Tomasz Garsztka (wiceburmistrz Słupcy, historyk), Jarosław Dębski (dyrektor MDK) oraz Piotr Górny (redaktor naczelny biuletynu „Informator Słupecki”).
Celem konkursu było opracowanie logo – znaku graficznego towarzyszącego  obchodom 100-lecia odzyskania niepodległości w powiecie słupeckim. Jurorzy wyłonili zwycięzcę, którego praca ozdabiać będzie wydarzenia związane z rocznicowymi uroczystościami. Autorką zwycięskiej pracy jest Dominika Maćkowiak z Rozalina. Drugie miejsce zajął projekt Doroty Łuczak-Domiszewskiej ze Słupcy, trzecie natomiast Marka Hrynko – również słupczanina. Dla pierwszej trójki przewidziano nagrody, które zostaną wręczone podczas jednej z uroczystości poświęconych rocznicy.