Sierpien 2017

30 sierpnia bezpłatne badania cytologiczne dla Pań z terenu Powiatu Słupeckiego
3/9/2017
3 września Dożynki Powiatowe w Słupcy - zapraszamy serdecznie

Strona główna / Aktualności / Ochrona Środowiska i Rolnictwo / Rozstrzygnięto XVI edycję Powiatowego Turnieju Wiedzy o Ochronie Środowiska

Rozstrzygnięto XVI edycję Powiatowego Turnieju Wiedzy o Ochronie Środowiska
W miniony poniedziałek tj. 12 czerwca, w Gospodarstwie OAZA w Kochowie rozstrzygnięta została XVI edycja Powiatowego Turnieju Wiedzy o Ochronie Środowiska.

Przywitania wszystkich uczestników i otwarcia finału XVI edycji turnieju dokonał Starosta Słupecki Mariusz Roga.

Turniej jest atrakcyjną i zarazem skuteczną formą edukacji ekologicznej młodzieży. Podstawowym jego celem jest kształtowanie świadomości ekologicznej i właściwych postaw prośrodowiskowych młodzieży oraz popularyzacja problematyki ekologicznej.
Do udziału w finale XVI Powiatowego Turnieju Wiedzy o Ochronie Środowiska przystąpiło 37 uczniów wyłonionych z eliminacji szkolnych, w tym 23 z gimnazjów i 14 ze szkół ponadgimnazjalnych.

Zadaniem uczestników turnieju było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru składającego się z 30 pytań, które obejmowały zagadnienia z szeroko pojętej ekologii i ochrony środowiska.

Nad kompleksowym i prawidłowym przebiegiem turnieju nadzór sprawował Komitet Organizacyjny, pod przewodnictwem Starosty Słupeckiego Mariusza Roga. Do oceny prac konkursowych, ustalenia wyników oraz wyłonienia laureatów powołana została komisja, w której skład weszli Wicestarosta Słupecki Szymon Grzywiński oraz przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Słupcy.

Na poziomie szkół gimnazjalnych laureatami zostali:

I miejsce – Weronika Piotrowska z Publicznego Gimnazjum im. Polskich Noblistów  w Drążnej
II miejsce – Katarzyna Ratajewska z Gimnazjum w Orchowie
III miejsce – Karolina Pawłowska z Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Trąbczynie

Natomiast na poziomie szkół ponadgimnazjalnych laureatami zostali:

I miejsce – Agnieszka Wolek z Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka  J. Piłsudskiego w Słupcy
II miejsce – Maciej Michalczyk z Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka  J. Piłsudskiego w Słupcy
III miejsce – Aleksandra Kaźmierczak z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie

Wszyscy uczestnicy tegorocznego turnieju wykazali się dużą wiedzą z zakresu ekologii, dlatego też wszyscy zostali docenieni. Każdy z uczestników otrzymał z rąk Starosty Słupeckiego Mariusza Roga i Wicestarosty Słupeckiego Szymona Grzywińskiego dyplom i drobny upominek (powerbank), a laureaci dodatkowo wspaniałe nagrody rzeczowe – tablety.