•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Grudzien 2017
PNWTSRCZPTSOND
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Powiat / Firma WAPPEX ze Słupcy otrzymała tytuł Słupecki Laur Gospodarczy 2016

         Firma WAPPEX ze Słupcy otrzymała tytuł Słupecki Laur Gospodarczy 2016


 

Za nami już VII Gala Plebiscytu „Słupecki Laur Gospodarczy”, która tak i w tym roku została połączona z wręczeniem odznaki „Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego”. To szczególne spotkanie przedsiębiorców z terenu powiatu słupeckiego odbyło się 9 czerwca 2017 r. w Hotelu Magnat w Piotrowicach.  

Zaproszenie starosty Mariusz Rogi, przewodniczącego Kapituły Konkursu, przyjęli m.in. przedstawiciele życia gospodarczego oraz władz samorządowych, radni powiatowi, Laureaci i Wyróżnieni sześciu poprzednich edycji konkursu „Słupecki Laur Gospodarczy”, przedstawiciele służ i inspekcji powiatowych.

Swą obecnością siódmą galę zaszczycił Eugeniusz Grzeszczak – wieloletni Poseł i Senator, Wicemarszałek Sejmu VII kadencji, ale przede wszystkim pomysłodawca i organizator pierwowzoru dla naszego plebiscytu, minionego konkursu „Słupecki Przedsiębiorca Roku”. Obecnie wiceprezes Funduszu Promocji i Rozwoju Województwa Wielkopolskiego.

Przybyli wójtowie i burmistrzowie powiatu słupeckiego: wójt Gminy Słupca Grażyna Kazuś, Michał Pyrzyk – Burmistrza Miasta Słupcy, Wójta Gminy Powidz – Jakub Gwit, wójt Gminy Lądek Artur Miętkiewicz oraz zastępca burmistrza Miasta i Gminy Zagórów Roman Kultermann.

Jednak najważniejszymi gośćmi byli  kandydaci do tytułu „Słupecki Laur Gospodarczy 2016”, którzy przybyli wraz z osobami towarzyszącymi:

» ANYA Pracownia Kosmetyczna – Słupca

» Spółdzielnia Inwalidów Przyjaźń – Słupca 

» Tartak Powidz – Powidz

» Wioska Norweska Arendel – Włodzimiów  

» MASTERPOL – Dolany  

» HellermannTyton – Kotunia   

» FABIOLA – Młodojewo   

» WAPPEX – Słupca

» Kwiaciarnia Storczyk – Słupca

» BiW Ubezpieczenia – Słupca

Tegoroczna galę relacjonowały lokalne media: portal Twoja Słupca – twórca filmu promocyjnego przedstawiającego wszystkie dziesięć podmiotów biorących udział w plebiscycie, Radio Zet Gold oraz Gazetę Słupecką.

Przewodniczący Kapituły Konkursu, Starosta Słupeckie Mariusz Roga, zwracając się do zebranych powiedział m.in. -  (…) Mam świadomość tego, że dokonania, która Was przywiodły na tę salę, które dostrzeżone zostały przez wnioskodawców, najczęściej przez władze samorządowe gmin, ale także przez lokalne media, to lata ciężkich wyrzeczeń, ryzyka, ale także odwagi i wizjonerskiego spojrzenia w przyszłość. Jestem głęboko przekonany, że wielu patrzy na Państwa z ogromną zazdrością, ale o tym również jestem przekonany i wiem, że Państwa zainteresowania nie kończą się tylko i jedynie na produkcji, usługach, działalności gospodarcze, ale jesteście Ludźmi Wielkiego Serca, gdyż potraficie dostrzegać tych, którym się gorzej powodzi. Jesteście wsparciem dla organizacji pozarządowych funkcjonujących na naszym terenie. (…) Można też powiedzieć, że jesteście Państwo zaprzeczeniem stwierdzenia, że Polska jest w ruinie. Mamy tego, na każdym kroku, namacalne dowody – odwiedzając Was chociażby podczas zaplanowanych wizytacji członków kapituły.

Plebiscyt, który organizuje samorząd powiatu słupeckiego, w tym wymiarze już po raz siódmy, jest przedsięwzięciem, które może wielkich nagród na finał nie rozdaje, ale jest pomysłem na to, aby pokazać, że wokół nas są ludzie, którym się udało, którym się chce i oddziaływają pozytywne na wszystko co się wokół nas dzieje.

Reprezentujecie Państwo różne branże, bardzo często w żaden sposób nieporównywalne. (…) Dlatego też wcale nie łatwym zadaniem dla kapituły było znaleźć tę jedną firmę.

W tym miejscu bardzo serdecznie chcę podziękować członkom kapituły. Po raz pierwszy w tej edycji zaprosiliśmy do współpracy Związek Gmin Regionu Słupeckiego. Cieszę się, ze sama przewodnicząc p. Grażyna Kazuś zachciała uczestniczyć w pracach naszej kapituły. Jest z nami od zawsze burmistrz miasta Słupcy i wspierają nas lokalne media. (…) Wspólnie chcieliśmy pokazać Państwa dokonania i efekty pracy jak najszerszemu gronu odbiorców. Jak zwykle wybranie laureatów nie było proste, a tym razem szczególnie nie było rzeczą łatwą. Chcę jednak zapewnić, że doszliśmy do konsensusu, który zawsze będzie jakimś subiektywnym odbiorem rzeczywistości. Tak naprawdę na wielkie słowa uznania, na największy splendor i honory zasługują wszyscy, którzy zostali do tego konkursu zgłoszeni. (…)       

Chciałbym, aby te nasze spotkania były forum wymiany doświadczeń, ale także luźnych spotkań towarzyskich. Chciałabym, aby te Gale podsumowujące daną edycję stały się wydarzeniami wpisującymi się jako istotne w życiu Waszych firm, dzięki którym cementujemy nasze środowisko lokalne, pokazujemy wszystko to co dobre i wspieramy się w tym, przyszłość dla nas wszystkich była jeszcze lepsza. (…)

Krótka prezentacja filmowa zrealizowana zobrazowała różnorodność produktów i usług oferowanych przez 10 firm zgłoszonych do tegorocznej edycji plebiscytu.

Nadszedł czas na wręczenie aktów nominacji. Na scenie pojawili się przedstawiciele wszystkich dziesięciu nominowanych firm.  

Zgodnie z regulaminem konkursu, kapituła przyznała jeden tytuł Laureata, dwa równorzędne wyróżnienia, wyróżnienie honorowe oraz z inicjatywy patronujących temu wydarzeniu mediów, ich specjalną nagrodę.

Tak więc: portal Twoja Słupca, Radio Zet Gold i Gazeta Słupecka, przyznały swoją nagrodę – którą otrzymali: Aleksander Dyczek i Agata Popiel-Machnicka Wioska Norweska Arendel – Włodzimiów w gm. Zagórów oraz MASTERPOL Paweł Witkowski z Dolan w gm. Lądek

Kapituła konkursu przyznała dwa równorzędne wyróżnienia dla: Firmy HellermannTyton – Kotunia w gm. Słupca oraz Agencji Ubezpieczeniowej BiW Ubezpieczenia – Słupca

Kapituła Plebiscytu przyznała także wyróżnienie specjalne – Honorowy Słupecki Laur Gospodarczy – za szczególne osiągnięcia w prowadzeniu przedsiębiorstwa na przestrzeni nie tylko minionego roku, ale i całej jego działalności. Tytułem Honorowy Słupecki Laur Gospodarczy wyróżniona została - Spółdzielnia Inwalidów „Przyjaźń” w Słupcy.  

SIP swoją działalność rozpoczęła w 1951 r., czyli od 65 lat wpisuje się w krajobraz gospodarczy naszego miasta i jest jego wizytówką.

I nadszedł moment najważniejszy! Tytuł „Słupecki Laur Gospodarczy 2016” otrzymała firma WAPPEX ze Słupcy – produkująca podłogi podniesione.

Po wręczeniu nagród związanych z Plebiscytem „Laur Gospodarczy” nadszedł czas na uroczyste wręczenie odznaki „Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego”.

Do grona wyróżnionych tym zaszczytnym tytułem dołączyły dwie kolejne, niezwykle zasłużone dla naszego środowiska instytucje ELMONTER OŚWIETLENIE z Zagórowa i Zespół Szkół Muzycznych im. Apolinarego Szeluty w Słupcy. Stosowne laudacje odczytał wicestarosta Szymon Grzywiński. Wyróżniania odebrali: Mariusz Szkudlarek – właściciel firmy Elmonter i Cezary Witlewski dyr. ZSM Słupca.

Stosowne uchwały odczytał przewodniczący Rady Powiatu Słupeckiego Bogdan Jastrząb.

Nadszedł czas na muzyczną niespodziankę. Każdego roku staramy się promować lokalnych artystów. Nie inaczej jest i tym razem. Dziś dla Państwa wystąpi grupa wyjątkowa i szczególna „Zagórowskie Słowiki” – Zespół powstał w grudniu 2015r. z inicjatywy Andrzeja, Tomasza i Daniela Słowińskich. Z założenia jest zespołem rodzinnym, w którym muzykują trzy pokolenia. Swoimi występami uświetnia uroczystości środowiskowe na terenie województwa wielkopolskiego, podtrzymując lokalne tradycje muzyczne i rozwijając pasję wspólnego muzykowania. Między innymi w maju 2016r. zespół uświetnił swoimi występami Międzynarodowe Targi Tulipanów w Chrzypsku Wielkim w obecności Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a 21 maja 2017 r. brał udział w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Folkloru Miejskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Dekorację kwietną przygotowała Grażyna Borkowicz wraz z córką Anną Borkowicz-Bawolską z Kwiaciarni STORCZYK w Słupcy – bardzo serdecznie dziękujemy.

Siódmą Galę prowadzili: Katarzyna Rybicka i Jarosław Dębski.

***

SŁUPECKI LAUR GOSPODARCZY 2016 - WAPPEX Kozłowski i Wspólnicy S.J – Słupca - firma produkcyjna założona w 1992 r. Absolutny lider w swojej branży. Zajmuje się produkcją i montażem kompletnego SYSTEMU PODŁÓG PODNIESIONYCH, który realizowany jest w oparciu o technologie europejskie, na bazie najlepszych materiałów i komponentów. Firma zapewnia także montaż oraz doradztwo techniczne i projektowe. 

WAPPEX to ciągłe doskonalenie występujących procesów Systemu Zarządzania Jakością opartego na wymaganiach normy PN-EN ISO 9001:2009. Zapewnienie jak najwyższych kwalifikacji personelu, szkolenia i podnoszenie ich świadomości oraz angażowanie w działania na rzecz jakości, środowiska i BHP.

WAPPEX dysponuje jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie.  Został on sfinansowany w części z dotacji unijnych.

Podłogi podniesione to płyty o wymiarach 60x60 cm montowane na specjalnych wspornikach uzyskując w ten sposób przestrzeń podpodłogową, w której prowadzone są różnego rodzaju media. Jest to produkt bardzo popularnym, choć wciąż nie wiele osób zdaje sobie sprawę z jego istnienia.    

Podłogi podniesione z słupeckiego WAPPEXu montowane są w całym kraju – rocznie około 250 tys. m². Zazwyczaj podłogi te są pokrywane wykładzinami dywanowymi, ale można zobaczyć podłogi ze szkła i betonu, który świeci. Firma zauważa silne zainteresowanie ich produktami na rynkach europejskich.

25 lat WAPPEXu to solidność, terminowość oraz utrzymywanie najwyższej jakości produktów. Firma zatrudnia 40 osób. Współpracuje z 4. firmami zajmującymi się montażem systemów podłóg (ok. 120 osób). Rocznie podłogi produkowane są dla ok. 500 obiektów. W Polsce działają 4. przedstawicielstwa – w Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Koszalinie.

Jeden z założycieli i obecny właściciel WAPPEX-u Paweł Kozłowski podkreśla, że firma to nie tylko dobry produkt, ale przede wszystkim ludzie, którzy pracują na sukces firmy.  

Najbardziej prestiżowe realizacje:

- Kraków – koncern informatyczny Cisco

- Kraków – budynek biurowy Entreprise

- Kraków – na obiekcie Rockwell – systemy sterowania

- Kraków – Uniwersytet Jagielloński i Biblioteka Jagiellońska  

- PROKOM Gdynia

- Warszawa – Wieżowiec Warsaw Spire (w roku bieżącym budynek ten otrzymał główną nagrodę prestiżowego konkursu branży architektonicznej MIPI Awards 2017 w kategorii najlepsza inwestycja biurowa na świecie)

- Warszawa – serwerownia dla firmy IBM

- Warszawa – 40. piętro Pałacu Kultury

- Łódź – wytwórnia filmowa Opus Film

- Kotunia HellermannTyton

- Toruń – siedziba Radia Maryja

- Częstochowa – rozgłośnia radiowa na Jasnej Górze

WYRÓŻNIENIE - HellermannTyton to czołowy producent i dostawca produktów do wiązania, mocowania, instalowania, podłączania, izolowania, ochrony i oznaczania przewodów elektrycznych i infrastruktury sieci danych.

Pol Hellerman w latach 30. XX wieku, rozpoczął od produkcji wentyli do rowerów. Misją firmy od roku 1935 jest zapewnianie innowacyjnych rozwiązań dotyczących szeroko pojętego zarządzania kablami, a priorytetowo traktowane jest zadowolenie klientów. W ofercie HellermannTyton znajduje się ponad 75 000 artykułów, w 15 światowej klasy zakładach produkcyjnych. HellermanTyton zatrudnia ponad 4500 pracowników w 37 krajach m.in. Niemcy, Anglia, RPA, Singapur, USA, Brazylia, Korea, Indie, Meksyk i Maroko, oferując klientom pierwszorzędną obsługę i doradztwo.

W jedynej w Polsce lokalizacji firmy, która od 2016 r. mieści się w gm. Słupca w Kotuni – przeniesiona z wynajmowanych hal w Zagórowie, zatrudnionych jest obecnie 85 pracowników, w tym jedynie 8 pracowników administracji. Do końca bieżącego roku zatrudnienie ma wzrosnąć do ok. 150 pracowników. Firma stawia na zadowolenie swoich pracowników, oferując liczne szkolenia, kursy specjalistyczne, językowe, finansując studia branżowe, organizując spotkania i wyjazdy integracyjne dla pracowników i ich rodzin.  

W fabryce w Kotuni pracuje 37 nowych i specjalistycznych maszyn – ilość ta ma się zwiększyć do 59. Obszar fabryki zajmuje 13 tys. m² i na tym nie koniec. Na przełomie roku 2017/2018 powstaną nowe segmenty produkcyjne. Planowana jest współpraca z Zespołem Szkół Zawodowych w Słupcy w celu szkolenia przyszłych pracowników.

Fabryka HellermannTyton w Kotuni jest producentem przede wszystkim opasek zaciskowych i kanałów kablowych. 

Rynki docelowe to przemysł samochodowy, lotniczy, stoczniowy, pojazdy szynowe, ciężarowe, przemysł zbrojeniowy, morski, energia odnawialna, telekomunikacja, budowa maszyn, budownictwo, medycyna. Produkty HellermannTyton wykorzystywane są przez NASA.

Firma posiada wszelkie niezbędne certyfikaty wymagane przez kontrahentów/odbiorców. Bliskość położenia fabryki przy autostradzie zdecydowanie pomaga w realizowaniu zdań firmy – szczególnie w transporcie wyrobów gotowych do Niemiec – 650 km w 8 godzin.

WYRÓŻNIENIE - BiW Ubezpieczenia Słupca jest nowoczesną multiagencją nadzorowaną przez komisję Nadzoru Finansowego w oparciu o ustawę z 2003 r. o pośrednictwie ubezpieczeniowym – pierwszą na terenie powiatu słupeckiego. Początek firmy to wrzesień 1997r. - czas intensywnych przemian na rynku ubezpieczeniowym.

Założycielem jest Zenon Burchardt, który swoją pracę w branży ubezpieczeniowej rozpoczął w roku 1988, jako etatowy pracownik jednego z pierwszych na polskim rynku konkurenta wobec monopolistycznego PZU tj. Spółdzielczym Zakładzie Ubezpieczeń „WESTA”. Obecnie firmą zarządza Dawid Burchard.

Obecnie agencja posiada 6 biur rozsianych po okolicznych powiatach, najdalej wysuniętą placówką są Pabianice pod Łodzią. Firma zatrudnia 20 etatowych pracowników i 60 agentów, działających na terenie 20 powiatów. BiW Ubezpieczenia jest drugą agencją w Polsce pod względem sprzedaży produktów Towarzystwa Gothaer. Agencja mieści się w pierwszej dwudzieste Towarzystwa HDI oraz w pierwszej pięćdziesiątce Towarzystwa PZU – to ważne i istotne parametry w działalności i rozwoju firmy.    

Zdobyte zaufanie sprawia, iż w chwili obecnej BiW Ubezpieczenia obsługuje z powodzeniem kilkadziesiąt tysięcy Klientów, którzy darzą firmę zaufaniem od kilkunastu lat powierzając bezpieczeństwo własne, swoich najbliższych oraz swojego majątku.

BiW Ubezpieczenia dostarcza ofertę kilkunastu wiodących Ubezpieczycieli zarówno w ubezpieczeniach majątkowych, komunikacyjnych jak i życiowych. Agencję wyróżnia indywidualne podejście do każdej sporządzanej oferty ubezpieczeniowej, gdyż na każdym etapie jej tworzenia odczuwany jest ciężar odpowiedzialności za wysoką jakość poszukiwanej przez Klienta ochrony ubezpieczeniowej.

Z powodzeniem agencja obsługuje ok. 30 tys. klientów rocznie i wystawianych jest ok. 80 tys. polis.

Na przełomie 2015/2016 r. Agencja zmieniła swoją siedzibę, do której zaprasza - BiW Ubezpieczenia – Słupca ul. Pułaskiego – w pobliżu siedziby Starostwa Powiatowego w Słupcy

HONOROWY SŁUPECKI LAUR GOSPODARCZY 2016 - Spółdzielnia Inwalidów „Przyjaźń” w Słupcy swoją działalność rozpoczęła w 1951 r., czyli od 65 lat wpisuje się w krajobraz gospodarczy miasta i jest jego wizytówką.

Branżą dominującą jest przetwórstwo tworzyw termoplastycznych. Firma dysponuje 39 nowoczesnymi wtryskarkami renomowanych firm o sile zwarcia od 50 do 1200 ton oraz niezbędnymi urządzeniami pomocniczymi. Ponad 50% maszyn wyposażonych jest w manipulatory do odbierania detali. W procesie produkcji wykorzystywana jest technologia IML pozwalająca na automatyczną aplikację etykiet bezpośrednio do formy wtryskowej.  

W spółdzielni produkowane są różnego rodzaju pojemniki, w tym również do przechowywania żywności, dozowniki, miski, wiadra, naczynia kuchenne, doniczki oraz wypraski techniczne. Klientami spółdzielni są również firmy z branży motoryzacyjnej.      

Druga ważna odnoga działalności to produkcja i montaż podzespołów elektrotechnicznych, głównie na rynek niemiecki. Spółdzielnia oferuje usługi w zakresie produkcji cewek nawojowych, przekaźników elektromagnetycznych, przekaźników czasowych i termicznych, zwrotnic głośnikowych i wyłączników termicznych.

W 2016 r. Spółdzielnia wybudowała nowoczesna halę produkcyjną o powierzchni ok. 1800 m², przeznaczoną dla maszyn o sile zwarcia od 350 do 1200 ton. 

Spółdzielnia jest też miejscem, gdzie poprzez pracę aktywizowane są osoby niepełnosprawne, które stanowią 95 % wszystkich zatrudnionych tam pracowników. Zatrudnienie plasuje się na poziomie 250-300 pracowników. W firmie wdrożony został, w 2002 rok, Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem. Aktualnie na etapie wdrażania jest system  ISO TS. 

Misją Spółdzielni jest spełnianie potrzeb klientów poprzez stałe podnoszenie jakości wyrobów i usług oraz ciągłą poprawę oddziaływania na środowisko.

 

NAGRODA MEDIÓW - ARENDEL Wioska Norweska to gospodarstwo agroturystyczne we Włodzimirowie w gm. Zagórów. Ta nowatorska, jak na nasze tereny działalność, rozpoczęta została w 2016 r. Dwoje młodych, wykształconych ludzi z Poznania postanowiło przenieść odrobinę Skandynawii do zagórowskich lasów. Norwegia to marzenie ich życia – zakochani w stylu skandynawskim. Miejscowość norweska Arendal została przemianowana na Arendel, aby brzmiała bardziej bajkowo. 

Arendel to wspaniałe miejsce, aby spędzić wolny dzień wspólnie z rodziną. Przytulne zakątki gospodarstwa zachęcają do zorganizowania pikniku nieopodal zagród kuców lub reniferów. Na terenie agroturystyki znajduje się plac zabaw, Trollandia, Tor przeszkód Thora oraz duża ilość terenu, na którym dzieci mogą bezpiecznie się pobawić. Dla chętnych możliwe jest strzelanie z łuku, przejażdżki na kucyku lub jazda rekreacyjna rowerem. W zimie oczywiście renifery oczekują na przybycie św. Mikołaja, aby razem gościć dzieci w bajkowej, przedświątecznej atmosferze.

Arendel to także idealne miejsce na wycieczkę szkolną, która będzie świetną zabawą połączoną z edukacją.

W gospodarstwie obcować można ze zwierzętami – są to kuce fiordzkie, kucyki szetlandzkie, renifery, króliki i zadomowiony psiak Chrupek z dwoma kocurami.

Do dyspozycji gości oddano w pełni funkcjonalny obiekt, który goście mogą dowolnie zaaranżować. Właściciele gwarantują fantastyczne wspomnienia z uroczystości, dzięki panującej u nich miłej rodzinnej atmosferze.

Arendel to organizacja przyjęć rodzinnych, spotkań towarzyskich, imprez integracyjnych, zabaw noworocznych, szkoleń. Oferta skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i firm.

Wiosna Norweska ARENDEL zaprasza – Włodzimirów 16 w gm. Zagórów.

 

NAGRODA MEDIÓW - MASTERPOL w Dolanach gm. Lądek, to firma rodzinna działająca od 1990 r. Jak to bywa zazwyczaj w małych rodzinnych firmach jej sukces zaczyna się od jednej małej rzeczy – w tym wypadku była to prosta flanelowa koszula, która stała się hitem i mała firma z Dolan zaczęła zaopatrywać w nie duże firmy przemysłowe, m.in. Stocznię Szczecin czy KGHM Polska Miedź. 

Z czasem jednak firma zaczęła produkować ubrania robocze. Ważnym wydarzeniem w losach firmy było podpisanie w roku 2000 kontraktu z niemiecką marką UVEX – firmą, która produkuje okulary, gogle i kaski, jak również odzież ochronną i zawodową specjalistyczną – w tym właśnie zakresie podpisano umowę o współpracy.

Dla marki UVEX produkowanych jest ok. 250 modeli ubrań, m.in. specjalistyczne t-shirt’y z rękawami z Kevlaru – jest to materiał ochronny przeciwprzecięciowy (materiał ten produkowany jest jedynie w Polsce). W roku 2016 dla marki UVEX Masterpol wyprodukował 50 tys. sztuk odzieży.

Dziś MASTERPOL to licząca się w kraju i Europie marka zajmująca się projektowaniem, produkcją i dystrybucją specjalistycznych ubrań roboczych wysokiej jakości. W ofercie firmy klienci znajdują niezwykle szeroką paletę produktów (bardzo często indywidulanie dostosowanych i zaprojektowanych) z eleganckimi elementami odzieży spełniającej oczekiwania zamawiających.

Odbiorcami MASTERPOL są m.in. firmy motoryzacyjne – Volkswagen, Mercedes i Porsche; lokalne firmy – Okna Słowińscy, Hellermann Tyton czy Wojmarplast. Ale także pielęgniarki, spawacze i kucharze.

MASTERPOL jest również dystrybutorem odzieży reklamowej hiszpańskiej firmy JHK.

Współpracuje z firmami hafciarskimi, przez co odzież ochronna opatrzona jest wyhaftowanymi logotypami. Samodzielnie firma wgrzewa logotypy z termotransferów.  

Problemy współczesności w firmie to zbyt mała siła robocza a okazuje się, że umiejętności krawieckie to zawód z przyszłością. Firma przyucza do zawodu osoby, które nigdy wcześniej nic wspólnego z maszyną do szycia nie miały. Firma zatrudnia ok 20-25 szwaczek.  

MASTERPOL to firma zaopatrująca swoich klientów branżowych w produkty specjalistyczne od A do Z, zwłaszcza, iż w ofercie w niedługim czasie znajdą się buty robocze.

MASTERPOL Dolany 24 w gm. Lądek zaprasza.

 

Pracownia Kosmetyczna anYa to jednoosobowy podmiot gospodarczy, którego właścicielką jest Anna Nowaczyk. Pani Ania od 21 lat zajmuje się upiększaniem kobiet, jak i mężczyzn (coraz częściej). Prowadzona przez nią pracownia jest autoryzowanym gabinetem prestiżowej marki THALGO – jest to jedyny gabinet tej matki w powiecie słupeckim. Świadczone są w nim usługi na najwyższym poziomie. Pani Ania stawia na pracę swoich dłoni – nie jest zwolenniczą urządzeń wtłaczających kremy. Pracownia Kosmetyczna anYa to miejsce prestiżowe na kosmetycznym rynku miasta i powiatu słupeckiego.

W roku bieżącym Pracownia otrzymała tytuł SALON URODY 2017 – w plebiscycie czytelników Głosu Wielkopolskiego.

Od ponad 2 lat Pracownia Kosmetyczna anYa zmieniła swoją lokalizację – zapraszamy do Słupcy na ul. Dworcową 29A.

 

 

Tartak Powidz Jacek Drygała - oferuje najwyższej jakości usługi tartaczne oraz produkty, wykonywane przez doświadczony i wykwalifikowany personel.

Tartak Powidz oferuje m.in.:  sprzedaż drewna, kantówki, łaty, tarcicę budowlaną, deski podłogowe czy odbicia. Wykwalifikowany personel zajmie się także konstrukcją budowlaną czy płazami drewnianymi, mogącymi posłużyć do budowy domu.

Bardzo duży nacisk firma kładzie na odpowiedni dobór surowca w zależności od indywidualnych potrzeb Klienta. Gwarancją najwyższej jakości wykonywanych przez Tartak Powidz usług jest umiejętne wykorzystywanie środków produkcji najlepszych polskich i zagranicznych producentów. Gwarantem jest fachową i miła obsługa, co stanowi wizytówkę firmy.

FABIOLA – producent torebek i toreb damskich w Młodojewie w gm. Słupca. Małe, lokalne przedsiębiorstwo jest w permanentnej fazie rozwoju. Od 2016 r. prowadzona jest produkcja eleganckich i modnych damskich torebek, plecaków, toreb na laptopy, kopertówek, shopperów itp. oraz ich sprzedaż internetowa.

Autorem projektów/wykrojów jest syn właścicielki – Krystian Grzeszczak, który jako student wzornictwa, jako zadanie na zaliczenie, stworzył damską torebkę z filcu. Fabioletka okazała się zaliczeniem na piątkę i spodobała się koleżankom. Naturalną konsekwencją stało się zaprojektowanie kolejnych modeli. I znowu sukces. Filc został zamieniony na dobrej jakości skórę, obecnie sprowadzaną z Włoch.

Projekty torebek powstają na bieżąco, podążając za nowymi trendami i oczekiwaniami klientek. Flagowe produkty firmy – Fabioletka i Masika na dobre zagościły już na ulicach polskich i europejskich miast. 

Fabiola to coś więcej niż torebki. To marka, która przyszła na świat dzięki pasji i kreatywności. Wyróżnia się nietuzinkowym designem oraz nowoczesnym połączeniem klasycznych elementów. To projekty, które pokochały już setki kobiet! Produkty FABIOLI kierowane są do pewnych siebie, pełnych pasji i zamiłowania do życia kobiet. Torebki w całości robione są – ręcznie!

FABIOLA – szukajcie nas na torebki-fabiola.pl, facebooku i instragramie

Kwiaciarnia STORCZYK jest jedną z najstarszych w naszym mieście. W 2016 r. „Storczyk” świętował 35 lat swojej działalności. Na przestrzeni minionych lat kwiaciarnia zmieniała swoje lokalizacje, jednak już od wielu lat świadczy usługi florystyczne przy jednej z głównych ulic Słupcy.

„Storczyk” to nie tylko okolicznościowe bukiety, ale również dekoracja sal i kościołów, dekoracja samochodów dla nowożeńców oraz coraz bardziej modne usługi poczty kwiatowej.

Od lat kwiaciarnię prowadzi Grażyna Borkowicz – z wykształcenia programistka komputerowa a z pasji i zamiłowania florystka, wspierana przez córkę Anię, która w przyszłości przejmie kwiaciarnię.

„Storczyk” to zawsze miła i fachowa obsługa, świeże kwiaty – w tym zawsze bogaty wybór storczyków, doniczki, nawozy do roślin, szeroki asortyment dodatków wystroju wnętrz oraz eleganckie pakowanie prezentów.      

Kwiaciarnia STORCZYK zaprasza – Słupca ul. Traugutta

 

 

 


     czytan : 889