•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Grudzien 2017
PNWTSRCZPTSOND
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Oświata / XXI Lednicka Wiosna Poetycka - Korona Wierzbowa dla Olivi Panufnik Deszcz nagród dla uczniów słupeckiego Ogólniaka

         XXI Lednicka Wiosna Poetycka - Korona Wierzbowa dla Olivi Panufnik Deszcz nagród dla uczniów słupeckiego Ogólniaka


 

W ostatni majowy weekend na licealistów posypał się deszcz nagród. Wszystko zaczęło się 26 maja w Koninie podczas uroczystości rozstrzygnięcia XIV Powiatowego Konkursu Poetyckiego na Wiersz o Tematyce Przyrodniczo – Ekologicznej organizowanego przez  konińską MBP. Miejsce 3 zajęły Jolanta Nawrot  oraz Iga Ostrowicka, wyróżnienie otrzymała Sylwia Kowalska, natomiast wśród autorów wierszy zauważonych znalazł się Rafała Szczęsny.

Potem było już tylko lepiej. Na odbywającym się w tym samym dniu Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim im. Słowackiego w Miłosławiu licealiści znów znaleźli się na podium - II miejsce zajęła Nikola Tylman, a III -  Barbara Dyrka.

Jednak największy sukces odniosła następnego dnia Olivia Panufnik, która zdobyła główną  nagrodę w turnieju poetyckim „O koronę wierzbową” w ramach XXI Lednickiej Wiosny Poetyckiej.

27  maja br. odbyła się gala finałowa XXI Lednickiej Wiosny Poetyckiej. Ten dzień uczestnicy konkursu rozpoczęli w Poznaniu, skąd autobus zabrał ich do Biblioteki Publicznej – Domu Kultury w Łubowie, gdzie zostali oficjalnie powitani i wysłuchali utworów zakwalifikowanych do Turnieju Jednego Wiersza. Następnie odbyło się zwiedzanie zabytkowego Kościoła w Łubowie oraz Wyspy Ostrów Lednicki. Po wizycie w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy i zasadzeniu wierzby w Gaju Poezji, swoje wiersze przy akompaniamencie muzyki granej na żywo  zaprezentowała Stanisława Łowińska - organizatorka Lednickiej Wiosny Poetyckiej.

Ostatnim punktem programu było rozstrzygnięcie Turnieju Poetyckiego „O Koronę Wierzbową” w sali konferencyjnej w Dziekanowicach. Werdykt ogłosił przewodniczący jury Andrzej Sikorski: w tym roku laureatką została Olivia Panufnik, uczennica klasy I d Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Słupcy. Wśród nagród znalazły się między innymi: wycieczka do Brukseli połączona ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego ufundowana przez Posła do PE Andrzeja Grzyba, bon do Empiku o wartości 200 złotych, oprawione zdjęcie dawnego Poznania z wygrawerowanymi gratulacjami od Prezydenta Miasta Poznania, Jacka Jaśkowiaka oraz statuetka wykonana przez rzeźbiarza Kazimierza Rafalika.

Oficjalne zakończenie tegorocznej Lednickiej Wiosny Poetyckiej miało miejsce w dniu jej rozpoczęcia około godziny osiemnastej, jednak w ludziach, którzy wzięli w niej udział, zostawiła trwały ślad.

            W związku ze zdobyciem I nagrody Olivia razem ze Stanisławą Łowińską i dwojgiem innych uczestników konkursu 30 maja wystąpiła w programie TVP3 Poznań  „Wielkopolska Warta Poznania”, który można obejrzeć online.


     czytan : 430