•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Grudzien 2017
PNWTSRCZPTSOND
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Oświata / Wiktoria Dżumak z Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy najlepsza w Polsce z języka niemieckiego w ogólnopolskim konkursie językowym POKAŻ NAM JĘZYK

         Wiktoria Dżumak z Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy najlepsza w Polsce z języka niemieckiego w ogólnopolskim konkursie językowym POKAŻ NAM JĘZYK


 

Zaproszenie do udziału w konkursie skierowane przez prof. nadzw. dr. hab. Macieja Mackiewicza - Przewodniczącego Komisji Głównej Konkursu „Pokaż nam język” potraktowaliśmy bardzo poważnie i już od momentu rejestracji na platformie konkursowej, rozpoczęły się przygotowania do pierwszego etapu. To już po raz 17. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski wystartowali w „Pokaż nam język”!

Konkurs ten jest doskonałą okazją do zweryfikowania kompetencji językowych, sprawdzenia wiedzy kulturoznawczej, wykazania się sztuką debatowania i, wreszcie, jest to także sposób na dobrą zabawę. Uczniowie z naszego Liceum z języków niemieckiego i angielskiego przechodzili przez kolejne etapy eliminacji, rozwiązując testy językowe i pisząc prace tematyczne.

Z ponad 500 zarejestrowanych szkół i 15 tysięcy uczniów do finału przechodziło tylko 25 uczniów z j. niemieckiego i j. angielskiego . Z tej jakże licznej grupy na dwuetapowy finał do Gdańska zakwalifikowały się nasze dwie uczennice Wiktoria Dżumak z kl. 1c i Estera Sawicka z kl. 2a - obydwie uczennice z j. niemieckiego.

Pierwszego dnia Finału, 1 czerwca, uczniowie napisali test polegający na udzieleniu odpowiedzi na 100 pytań sprawdzających znajomość języka i kultury krajów angielsko - lub niemieckojęzycznych oraz na sformułowaniu krótkiej wypowiedzi – eseju z zakresu tematycznego XVII edycji konkursu. Poziom finału był tak wysoki, tak że o kwalifikacji do drugiego etapu finału decydowały dosłownie różnice na poziomie 1 punktu. Pierwszy etap finału w Gdańsku wyłonił uczestników ścisłego finału czyli „złotą piątkę”, do której z bardzo wysoką ilością punktów dostała się Wiktoria Dżumak. Ta część finału polegała na udziale uczniów w debacie moderowanej, której temat nawiązywał do hasła przewodniego konkursu „Społeczeństwo wielokulturowe jako wyzwanie XXI wieku”. Tematy  tegorocznych debat finałowych brzmiały:

  1. Wielokulturowa Europa - szansa czy zagrożenie dla ciebie?
  2. Kryzys migracyjny w Europie – co dalej?
  3. Czy polska szkoła przygotowuje do życia w wielokulturowym społeczeństwie?

Wiktoria Dżumak znakomicie przygotowana ze wszystkich tematów za każdym razem jako pierwsza zabierała głos, swoje zdania popierała mocnymi argumentami nie dając zbić się z tropu do końca zachowała spokój w tych bardzo emocjonujących dyskusjach.

I to właśnie Wiktoria z słupeckiego LO wywalczyła zwycięstwo, zajęła I miejsce z j. niemieckiego w XVII edycji konkursu organizowanego przez WSB „Pokaż nam język”.

Wiktorii gratulujemy ogromnego sukcesu, oprócz wywalczonego indeksu na studia w WSB na dowolnie wybranym kierunku, uczennica zdobyła bony do Empiku w wysokości 700zł oraz wartościowe słowniki.  

Gratulacje także dla Estery Sawickiej za udział w finale konkursu i bardzo dobre wyniki uzyskane na teście finałowym. Poziom tegorocznego konkursu językowego był bardzo wysoki co podkreślali organizatorzy. Członkowie komisji z języka niemieckiego bardzo podziwiali nasze dwie uczennice, dopytywali o projekty językowe w naszej szkole, metody nauczania i zainteresowanie językiem niemieckim. Cieszymy się, że w drodze do finału pokonaliśmy wiele znakomitych szkół z całej Polski, mi.in z  Olsztyna, Wrocławia, Gdańska, Gdyni, Szczecina, Warszawy, Torunia, Opola, czy Gorzowa. Województwo wielkopolskie zgłosiło największą ilość uczniów m.in. z Poznania, Czarnkowa, Leszna, Kalisza, Gniezna,  Piły, Konina. Konkurs finałowy w Gdańsku był ogromnym wyzwaniem ale i fantastyczną przygodą dla naszych uczennic. Gratulujemy sukcesów!

Jolanta Bartkowiak nauczyciel j. niemieckiego w LO w Słupcy


     czytan : 609