•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Grudzien 2017
PNWTSRCZPTSOND
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Oświata / Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ - debata społeczna z udziałem uczniów

         Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ - debata społeczna z udziałem uczniów


 

Komenda Powiatowa Policji w Słupcy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupcy, Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej przy Sadzie Rejonowym w Słupcy z udziałem uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy, w mijającym roku szkolnym, przeprowadziła szereg spotkań profilaktycznych, których podsumowaniem była debata społeczna (31.05) w Miejskim Domu Kultury w Słupcy, ph. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ”.  

Zaproszenie na to szczególne spotkanie przyjął m.in. starosta Mariusz Roga, burmistrz Michał Pyrzyk, komendant KPP Słupcy mł. insp. Maciej Kusz wraz z funkcjonariuszami, pracownicy instytucji biorących udział w projekcie oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Debatę prowadzili: oficer prasowa KPP Słupca Marlena Kukawka oraz Dariusz Nowicki.  

Słupecka policja od lat prowadzi spotkania informacyjno-profilaktyczne z udziałem różnych grup społecznych. Od trzech lat organizowane są spotkania z młodzieżą. W roku bieżącym w ZSZ w Słupcy spotkania odbywały się ph. „Razem przeciw przemocy”.

Zanim jednak zaproszeni goście zapoznani zostali z wynikami i efektami w/wym. projektu, policja przedstawiła realizowane przez funkcjonariuszy programy rządowe MSWiA: Aplikacja mobilna „Moja komenda” oraz Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa. Przedstawiono pracę dzielnicowych w terenie, działania funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego oraz Prewencji.     

Ważnym punktem programu debaty było podsumowanie innowacyjnego programu edukacyjnego, którego pomysłodawcą i inicjatorem była Maria Radoń-Kowalska z ZSZ w Słupcy. W działaniach profilaktyczno-edukacyjnych programu wzięli udział uczniowie klas II i III techniku i zasadniczej szkoły zawodowej (310 uczniów). Program „Razem przeciw przemocy” zdecydowanie podniósł świadomość młodych ludzi w temacie przemocy domowej.

Celem projektu było kształtowanie i promowanie prawidłowych postaw młodzieży wobec przemocy, która jest zjawiskiem złożonym, obejmującym różne typy zachowań i reakcji, odwołujących się do przemocy fizycznej, psychicznej, ekonomicznej, seksualnej oraz zaniedbania. Nieznajomość form i postaci przemocy utrudnia jej wykrycie i zdiagnozowanie.   

Podczas spotkania zgromadzeni otrzymali publikację książkową pt. „STOP Przemocy Pomóż mi!”, która stanowi zbiór prac laureatów konkursu na opowiadanie lub esej przeprowadzonego w ramach realizowanego projektu. Nagrodzono także uczniów biorących udział w konkursach, w tym także w konkursie na projekt okładki i zakładki.


     czytan : 460